15 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

SPOTKANIA Z PASJAMI W TUCHOLSKIEJ MBP

2 min read

Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi  zaprasiła wszystkich seniorów na cykl spotkań z pasjami. Głównym celem projektu, prowadzonego w ramach grantu z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, jest aktywizacja społeczna seniorów oraz sprawienie, by seniorzy wyszli z domów i spotkali się ze sobą w miejscu publicznym.

Organizatorzy mówią o tym, że chcą stworzyć przyjazną przestrzeń, która umożliwi im nawiązywanie nowych kontaktów oraz otworzy ich na innych ludzi. Kolejnym ważnym elementem jest rozbudzanie w nich chęci do dzielenia się swoją wiedzą, pasją z innymi. Chcemy pokazać, jak wiele osób starszych wciąż pozostaje czynna zawodowo lub jak kreatywnie wykorzystuje swój czas wolny na dokształcanie się, rozwijanie pasji, pomoc innym – twierdzą organizatorzy.

Agnieszka i Marcin Kręgliccy byli gośćmi pierwszego spotkania. Odbyło się ono 12 września 2013 roku, o godzinie 11.00, oczywiście w czwartek  w naszej MBP. Pństwo Agnieszka i Marcin Kręgliccy to rodzeństwo kucharzy i restauratorów, którzy od wielu lat zaangażowani są w promocję idei świadomego odżywiania się. Oboje prowadzą również program kulinarny w telewizji na kanale Kuchnia + oraz piszą artykuły dotyczące żywienia do największych polskich gazet. W spotkaniach udział wzięła również pani Krystyna Janda, której oczywiście bliżej przedstawiać nie trzeba.

Wideokonferencje ze znanymi seniorami

W trakcie spotkań prowadzone będą na żywo wideokonferencje z osobami znanymi seniorom z telewizji, które prowadzą aktywne życie i realizują swoje pasje oraz skończyły już 60 lat. Gośćmi będą również osoby starsze, które angażują się w życie społeczności lokalnych lub realizują ciekawe hobby. Będą to specjaliści w danych dziedzinach.

Tematyka spotkań obejmie następujące zagadnienia: profilaktyka zdrowotna, bieżące sprawy ekonomiczne, kulturalne, tradycje, rozrywka, pasje, ekologia, finanse, nowe technologie, relacje z młodszymi pokoleniami.

Znakomity pomysł, teraz wszystko zależy od frekwencji, chociaż w tym projekcie warto było pokusić się o uaktywnienie społeczne również tych osób, które trwale przykute sĄ do łóżka, chociaż intelektualnie są całkowicie sprawne. I w teN oto sposób kolejny już raz informatyzacja dowodzi, jak ważnym elementem życia może się stać, przy odrobinie dobrej woli. Wielu z naszych seniorów opowiada, że komputer nie jest dla nich, że to zbyt skomplikowane. My w takich wypadkach niezmiennie odpowiadamy, że to podobnie prosta sprawa jak obsługa… telewizyjnego pilota. I właśnie o to chodzi.

 

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook