25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Spotkanie edukacyjne ,,Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”

2 min read

W piątek 6 grudnia 2019 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi w ramach realizacji zadań kampanii ,,Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” przeprowadzili akcję edukacyjno – informacyjną na tucholskim rynku.

Na początku spotkania odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród laureatom XXII edycji etapu powiatowego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. ,,Zapobiegajmy pożarom”. Po rozdaniu nagród dzieci mogły zapoznać się z mobilnym symulatorem zagrożeń pożarowych, który był główną atrakcją mikołajkowego spotkania. Ten pierwszy w województwie inteligentny model domku jednorodzinnego oraz makieta przedstawiająca właściwe zachowania w lesie i nad jeziorem pozwala na bardzo realistyczne przedstawienie zagrożeń pożarowych i innych niebezpiecznych zdarzeń, jakie mogą wystąpić w życiu codziennym, a także w trakcie wypoczynku.

Funkcjonariusze wraz z pracownikami cywilnymi przekazywali mieszkańcom materiały informacyjne dotyczące zagrożeń związanych z pożarami w mieszkaniach, domach jednorodzinnych oraz niebezpieczeństwem, jakie niesie ze sobą zatrucie tlenkiem węgla.

Ponadto strażacy zwracali uwagę na zasadność instalowania w budynkach mieszkalnych czujników tlenku węgla i dymu oraz przypominali o obowiązkach związanych z wykonywaniem przeglądów i czyszczeniem przewodów kominowych. W ramach przedsięwzięcia zorganizowanego przez Komendanta Powiatowego PSP w Tucholi st. bryg. Dariusza Goźlińskiego, mieszkańcy powiatu tucholskiego mogli wziąć udział w różnego rodzaju dyskusjach i konkursach, podczas których otrzymali czujniki tlenku węgla.


PSP Tuchola

Zdjęcia: Marcin Misiak

Please follow and like us: