25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Spotkanie Wigilijne z wdowami i sierotami po poległych w służbie Policjantach

3 min read

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia z inicjatywy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Pawła Spychały odbyło się spotkanie Kierownictwa kujawsko-pomorskiej Policji z wdowami i sierotami po poległych w służbie Policjantach z naszego województwa. Święta są bowiem czasem wyjątkowym, pełnym radości, spędzanym wspólnie z rodziną i przyjaciółmi. Są również czasem refleksji i wspomnień tych bliskich, którzy odeszli na zawsze.

Wczoraj (15.12.16) Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy – insp. Marcin Woźniak oraz p.o. Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy – mł. insp. Artur Malinowski spotkali się z wdowami i sierotami po poległych w służbie policjantach z województwa kujawsko-pomorskiego. Swoją obecnością uroczystość uświetnili Komendanci powiatowi i miejscy jednostek Policji, w których pełnili służbę polegli policjanci, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa kujawsko–pomorskiego oraz Naczelnik i Zastępca Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Bydgoszczy.

W naszym województwie obecnie jest 10 rodzin, w których wychowuje się 5 dzieci osieroconych przez poległych w służbie Policjantów. W spotkaniu uczestniczyło 9 rodzin. Wszyscy obecni złożyli sobie serdeczne życzenia świąteczne oraz noworoczne.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Marcin Woźniak oraz p.o. Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy mł. insp. Artur Malinowski wręczyli Paniom upominki, a dzieciom przekazali pomoc finansową. Najmłodsze dzieci otrzymały świąteczne paczki od Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa kujawsko– pomorskiego. Zostały przekazane również paczki, które dla swoich podopiecznych przygotowała Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Święta Bożego Narodzenia każdy z nas przeżywa w indywidualny sposób, albowiem w nasze serca wpisane są, zarówno wspomnienia te radosne, jak i te bolesne. Dzięki kontynuacji wieloletniej już tradycji, jaką jest coroczne spotkanie świąteczne organizowane przez Kierownictwo Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, wszyscy zaproszeni goście mogli poczuć radość płynącą z uczucia przynależności do jednej wielkiej rodziny – rodziny policyjnej. Wspólnie spędzony czas, przy dźwiękach kolęd minął w atmosferze życzliwości, wspomnień oraz pamięci o policjantach, którzy oddali życie w czasie wykonywania swoich służbowych obowiązków.

Grudzień przepełniony jest duchem Świąt, który rozjaśnia nas życzliwością i nakłania do robienia dobra. W tym wyjątkowym czasie ważne jest, by pamiętać, że radość w okresie Bożego Narodzenia nie bierze się z pośpiechu i pędu, kupowania prezentów, to nie są tylko bombki i lameta, czy wstążki na choince, ale jest to odruch dawania, bez myśli o otrzymywaniu, to poświęcony czas i dobro, którym możemy obdarować drugiego człowieka.

________________________

Autor: Celina Białek
Publikacja: asp. Piotr Duziak
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook