12 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Spotkanie z „TERYTORIALSAMI”odwołano!

1 min read

Zdecydowanie coś dzieje się w naszym starostwie, raz informacje brzmią optymistycznie, chwilę później są dementowane, ale informujący już nie kwapią się , aby ponownie o tym fakcie powiadomić media. Doprawdy mamy do czynienia z dziwną polityką informacyjną starostwa.

Bo oto szumnie zapowiadane spotkanie z terytorialsami, którzy być może mogliby się „osiedlić” w Tucholi, lub w jej okolicach, zapowiadane na środę, zdaje się spaliło na panewce, zostało odwołane i nie do końca wiadomo, kto za tą decyzją stoi, zakładamy, że MON. Można tylko ubolewać nad tym, że ominie nas, przynajmniej chwilowo, pieniężny  tort, który byłby sporym zastrzykiem dla marnej sytuacji ekonomicznej powiatu.

Pomimo tego, że nasi Czytelnicy podkpiwali sobie, że oto żołnierze nowej formacji, zostaną być może zakwaterowani za „dwoma mostami” w pobliskim rowie, lub w dawnym „Stolbudzie”, plany były zupełnie inne. I choć dość niechętnie na ten temat wypowiada się Pan Starosta, wiemy, że brano pod uwagę np. Białą. Szkoda, choć w razie wybuchu konfliktu zbrojnego, te siły niczego by nie zwojowały, w czasie pokoju z pewnością poprawiłyby kondycję finansową powiatu.

Pomimo tego, że do środowego spotkania nie dojdzie, nie oznacza to wcale, że tę sprawę pogrzebano. Kiedy ponownie wypłynie, z pewnością starostwo odtrąbi kolejny sukces, o którym usłyszymy.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook