15 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Sprawdź swoją apteczkę i wyrzuć ten lek!

1 min read

Sprawa tego leku już została zamieciona pod dywan. Media głównego nurtu milczą i tylko dzięki mediom drugiego obiegu informacja przedostała się dalej. Bijemy na alarm, popularny RUTINOSCORBIN jest niebezpieczny dla zdrowia!

Popularny wśród Polaków lek na przeziębienie i grypę jest masowo wycofywany z aptek. Niestety, część wadliwych serii rutinoscorbinu została już sprzedana. Jeśli macie w swojej apteczce ten lek, lepiej go wyrzućcie – napisał Fakt24. pl.  Jest tego przyczyna, chodzi o to, że jeden z dostawców nie dotrzymał standardów produkcyjnych. Co to oznacza? Tego nie wyjaśniono, ale z reguły w takich przypadkach chodzi o to, że do składników leku dostały się jakieś zanieczyszczenia. Czym to z kolei grozi? W lżejszych przypadkach zatruciem pokarmowym, w najgorszych poważnymi powikłaniami!

Producent zapewnia, że wada nie jest na tyle poważna, by zagrażała zdrowiu chorych. I dodaje, że poinformował o problemie głównego inspektora farmaceutycznego. Zapewnił też, że wadliwy lek zniknie z aptek, jednak my wiemy swoje, z własnym zdrowiem eksperymentować nie warto, wystarczy, że codziennie spożywamy wysoko przetworzoną, wyjątkowo niezdrową żywność marketową.

______________________

(red.)

Na pdst.fakt.pl

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook