29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Sprawdzian, kwestia zaufania i inne dyrdymały…

1 min read

Drodzy Czytelnicy TOKiS-a. Kina w Tucholi nie ma i nie będzie, przynajmniej za rządów obecnego burmistrza. Przybytek X MUZY w naszym miasteczku spalił się, a wraz z nim przepadł ostatni bastion tzw. kultury wyższej.

Od pamiętnej chwili, minęło już sporo czasu i wszystko się zmieniło, no, może z wyjątkiem czerwonej gwiazdy na jednym z lokalnych obelisków. Tucholanie nie są zainteresowani wystawami, spotkaniami z artystami, ale odkryli w sobie nową pasję – grillowanie… i ja to rozumiem. Dzisiaj (w czwartek 12.05) przez chwilę, jest okazja, aby wspólnie coś sprawdzić – przyjdźcie proszę około godziny 20:00 lub wcześniej, do tzw. „parku zamkowego” w Tucholi. Zabierzcie ze sobą składane krzesełko, w optymistycznym wariancie swoistego eksperymentu zakładam, że się przyda.

Jeżeli jednak Was zabraknie, będzie to wymowny sygnał, że praca wielu ludzi – twórców ( również dla nas, aby zaprzestać relacji z wydarzeń kulturalnych), od lat nie ma najmniejszego sensu i  uzyskamy wreszcie pewność, że rożna i krwiste lub wypieczone zwierzęce, rozczłonkowane zwłoki, wygrały, a wraz z nimi inna sztuka…, sztuka mięsa.

Kłaniam się..

________________________

Mariusz R.Fryckowski

Fot. sieć

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook