24 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Środowiskowy Dom Samopomocy z Tucholi weźmie udział w świątecznej wystawie rękodzieła osób niepełnosprawnych

2 min read

We wtorek (1 grudnia) w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu, odbędzie kolejna edycja połączonej z kiermaszem wystawy rękodzieła artystycznego „My też potrafimy” o tematyce Świąt Bożego Narodzenia.

Wyjątkowe ozdoby świąteczne przygotowały osoby niepełnosprawne podczas zajęć warsztatów terapii zajęciowej, w domach pomocy i samopomocy społecznej, ośrodkach szkolno-wychowawczych oraz zakładach aktywności zawodowej.

– Organizowane w gmachach Urzędu Marszałkowskiego wystawy rękodzieła od lat promują twórczość osób niepełnosprawnych z regionu. Dzięki zakupionym podczas kiermaszu wyjątkowym ozdobom świątecznym nie tylko pięknie udekorujemy dom, ale także wesprzemy proces rehabilitacji osób niepełnosprawnych – mówi marszałek Piotr Całbecki.

To już 18. edycja połączonej z kiermaszem wystawy rękodzieła artystycznego osób niepełnosprawnych „My też potrafimy”, podczas której można będzie oglądać oraz zakupić kartki świąteczne, bombki, stroiki, drzewka, figurki i wiele innych ozdób. W ich przygotowaniu uczestniczyło w sumie ponad 150 osób niepełnosprawnych i ich opiekunów z 39 placówek z całego regionu. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na rehabilitację osób niepełnosprawnych.
Wystawcy będą prezentowali swoje wybory w budynkach Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu przy placu Teatralnym  oraz ulicy Skłodowskiej-Curie (budynek Elany) w godzinach 10-13.
Lista placówek biorących udział w wystawie
Przedsięwzięcie jest finansowane ze środków samorządu województwa kujawsko-pomorskiego w ramach zadnia pn. „Wojewódzki program wyrównywania szans osób niepełnosprawnych i przeciwdziałania ich wykluczeniu społecznemu oraz pomocy w realizacji zadań zatrudniania osób niepełnosprawnych na lata 2011-2020”.

_____________________

(red.)

kujawsko-pomorskie.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook