29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

StarForce 2015 w Toruniu już za nami

2 min read

Kujawsko-Pomorskie znów zmieniło się w „odległą galaktykę” z najsłynniejszej filmowej sagi wszech czasów. Siódmy zlot miłośników serii „Gwiezdne Wojny” odbył się w weekend w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Wiele atrakcji czekało na wszystkich mieszkańców regionu.

StarForce 2015 rozpoczęło się już w piątek (18 września) koncertem Star Wars Saga w Auli UMK w Toruniu w wykonaniu Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Macieja Sztora, specjalizującego się w interpretacji amerykańskiej muzyki filmowej.

Główna część zlotu odbyła się w sobotę (19 września) w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Gościem specjalnym był Jerome Blake, brytyjski aktor, który zagrał w trzech epizodach Gwiezdnych Wojen, odgrywając aż sześć ról. Nie zabrakło też tradycyjnej parady postaci z gwiezdnowojennego świata z Rynku Nowomiejskiego do CSW.

Na najmłodszych czekały warsztaty Jedi, zajęcia z masą solną i gwiezdnym origami, a także kącik Lego. Dla starszych przygotowano  prelekcje i pokazy, a także wystawy, które po raz pierwszy były otwarte także w piątek i niedzielę. Wśród nich zobaczyć można było m.in. prace rysowników tworzących dla gier Star Wars – Tomka Jędruszka i Mariusza Gandzela oraz papierowe modele pojazdów z „Gwiezdnych Wojen”.

Więcej informacji oraz szczegółowy program na stronie www.starforce.eu

Zlot miłośników Gwiezdnych Wojen „StarForce 2015” organizowany jest przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną, przy udziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Organizatorów wspierają także Toruńskie Imperium Star Wars, Polska Społeczność Mandalorian Manda’Yaim oraz organizacje kostiumowe 501st Legion, Rebel Legion, Imperium Mocy.

____________________

kujawsko-pomorskie.pl

Home

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook