28 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Starosta i Burmistrz wizytowali rozpoczęte inwestycje – zgoda zawsze buduje

2 min read

I tak być powinno, ale na zasadach partnerskich, czyli…, jak zawsze chodzi o pieniądze, ale na te inwestycje znalazło się parę „srebrników” za co z pewnością użytkownicy będą wdzięczni.

Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski i starosta tucholski Michał Mróz wizytowali w piątek (10.08) inwestycje drogowe, które trwają na terenie gminy Tuchola.

Samorządowcy byli pod wrażeniem postępu prac przy realizacji przebudowy drogi powiatowej z Tucholi do Stobna i budowy ścieżki rowerowej z Bladowa do Tucholi.

Pierwsze zadanie obejmuje wykonanie nowej nawierzchni na 5-kilometrowym odcinku drogi.

„Roboty idą pełną parą. Jeden pas jezdni jest już gotowy pod wykonanie ostatniej warstwy ścieralnej asfaltu. Cieszy mnie tak owocna współpraca z powiatem tucholskim. Dzięki naszemu partnerstwu i olbrzymim środkom zewnętrznym, jakie przyznano naszym samorządom, możemy przebudowywać kolejne drogi na terenie naszej gminy. Realizacja tych zadań zdecydowanie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa” – podkreśla burmistrz Tadeusz Kowalski.

W podobnym tonie wypowiada się również starosta Michał Mróz i zapowiada kolejną inwestycję.

„Następny odcinek, który będziemy realizować i mam nadzieję, że pomyślnie uda się przeprowadzić postępowanie przetargowe, to droga ze Stobna do Raciąża” – mówi starosta.

Inwestycją, której postępy widać z dnia na dzień, jest również budowa ścieżki rowerowej z Bladowa do Tucholi. Koszt robót budowlanych wynosi 2 041 265,92 zł brutto. Gmina Tuchola na realizację tej inwestycji uzyskała dofinansowanie o wartości: 765 769,40 zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014 – 2020 w ramach działania 3.4 „Zrównoważona mobilność miejska i promowanie strategii niskoemisyjnych”.


tuchola.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook