15 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Starostwo Powiatowe w Tucholi oraz Muzeum Borów Tucholskich NASZYM SENIOROM!

2 min read

Starostwo Powiatowe w Tucholi przy współudziale Muzeum Borów Tucholskich w ramach akcji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”60+ Kultura” zapraszają seniorów do wzięcia udziału w imprezie „Seniorzy  – Seniorom” już 26 września w sobotę w godzinach 15.00 – 18.00 budynek MBT ul. Podgórna 3 w Tucholi.

W programie szereg bezpłatnych atrakcji:

  • zwiedzanie muzeum z przewodnikiem
  • warsztaty robienia masła
  • konkursy i quizy z nagrodami
  • wspólne śpiewanie z zespołem „Frantówki Bysławskie”

Organizatorzy imprezy  w korespondencji bezpośredniej poprosili naszą redakcję o rozreklamowanie tej pięknie zapowiadającej się imprezy. Z przyjemnością to zrobimy.

***

Geneza ogólnopolskiej akcji do której włączył się również nasz powiat.

300 placówek w całej Polsce zaprasza na weekend seniora z kulturą. Kolejna edycja akcji „60+kultura” – pod hasłem: „Pierwszy weekend jesieni, weekendem seniora z kulturą” – odbędzie się 26 – 27 września br. (sobota-niedziela).

W tych dniach seniorzy będą mogli bezpłatnie lub za symboliczną opłatą skorzystać z bogatej oferty kin, teatrów, oper, filharmonii, muzeów, galerii i domów kultury. Kampania „60+Kultura” jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania.

Oferty skierowane przez placówki uczestniczące w weekendzie seniora są różne: od darmowych lub zniżkowych biletów wstępu, przez specjalnie zorganizowane spotkania, wykłady i warsztaty, po wycieczki z przewodnikami. Weekend seniora z kulturą został zorganizowany po raz trzeci.

W pierwszym, który odbył się w 2011r, wzięło udział ponad 100 placówek z całej Polski. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem – w kolejnym roku przyłączyło się do niej ponad 200 ośrodków. Wykaz uczestników tegorocznej edycji akcji (z podziałem na województwa) oraz ich oferty pojawią się na stronie www.mkidn.gov.pl. Informacje będzie można również znaleźć na stronach internetowych poszczególnych placówek.

KULTURA DOSTĘPNA DLA SENIORA stanowi kolejny element programu KULTURA DOSTĘPNA, realizowanego z inicjatywy Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej.

Jego celem jest niwelowanie kompetencyjnych i finansowych barier w dostępie do kultury, szczególnie dla grup z różnych względów (problemy zdrowotne, niskie dochody, wiek, miejsce zamieszkania) narażonych na wykluczenie. Informacje o zniżkach lub bezpłatnych wejściówkach można znaleźć na stronie internetowej www.kulturadostepna.pl

***

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów. Podczas tego spotkania obecne będą również nasze kamery.

____________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook