12 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Strażak z Bysławia w XIII finale Mistrzostw Polski Strażaków Ochotników STIHL TIMBERSPORTS® SERIES

1 min read

Tym razem finał Mistrzostw Polski rozegrano we Władysławowie nad samym morzem. W gronie najlepszych zawodników z kraju znalazł się ponownie Krzysztof Glazik reprezentujący Ochotniczą Straż Pożarną w Bysławiu i Gminę Lubiewo.

STIHL Timbersport Series to zawody w posługiwaniu się pilarką spalinową, piłą ręczną oraz siekierą. Mistrzostwa Polski rozegrano systemem Pucharu Świata w sześciu konkurencjach Underhand Chop, Stihl Stock Saw, Standing Block Chop, Single Buck, Springboard, Hot Saw. Zeszłoroczne Mistrzostwa Świata, które odbyły się w Poznaniu miały ogromny wpływ na osiągnięcia zawodników w tym roku, co można było zaobserwować już od pierwszych startów. Zarówno jak w 2015 roku tak i w tym roku Krzysztof Glazik uplasował się na 9 miejscu.
W konkurencji Underhand Chop (kłoda leżąca) średnica 32cm w ubiegłym roku nasz reprezentant ukończył  z czasem 83 sekundy, natomiast w tegorocznych mistrzostwach uzyskał czas 47 sekund.

Regularne treningi, odpowiednie drewno i sprzęt do poszczególnych konkurencji pozwoliły na poprawienie wyników z przed roku. Dziękuje kibicom za doping podczas startów, którzy przybyli autokarem w licznej grupie, jak również sponsorom dzięki którym mogłem wystąpić podczas wielkiego finału Mistrzostw Polski STIHL TIMBERSPORTS® SERIES dodaje zawodnik.

____________________

Mat. nadesłane.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook