19 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Strzelanina w Bysławiu

2 min read

Po około dwóch godzinach od napadu na stację paliw w gminie Świecie policjanci zatrzymali podejrzewanego o to przestępstwo 25-latka. Wprawdzie sprawca usiłował za wszelką cenę uniknąć spotkania z mundurowym, ale nawet ucieczka na nic mu się zdała. Współpraca funkcjonariuszy trzech powiatów (świeckiego, grudziądzkiego i tucholskiego) przyniosła oczekiwany efekt. Mieszkaniec powiatu tucholskiego trafił za kraty policyjnego aresztu. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj (5.06.19) przed 22.00 w gm. Świecie. Do jednej ze stacji paliw wszedł młody mężczyzna. Wymusił na ekspedientkach wydanie pieniędzy. Kobiety w obawie o swoje życie i zdrowie wyjęły gotówkę z kasy. Sprawca zabrał łup i uciekł.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci z komendy w Świeciu zaczęli pracę, która zakończyła się wytypowaniem prawdopodobnego sprawcy oraz ustaleniem pojazdu, którym się poruszał. Informacja o zdarzeniu została przekazana policjantom z całego województwa.

Po 23.00 na terenie Grudziądza miejscowi policjanci namierzyli podejrzewanego i podjęli próbę zatrzymania audi, którym kierował. Kierowca nie zastosował się do wydawanych poleceń i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli więc w pościg, do którego dołączyli również policjanci ze Świecia. Mężczyzna przemieszczał się w kierunku Tucholi. Na obwodnicy Świecia miejscowi policjanci ustawili posterunek blokadowy złożony z dwóch samochodów ciężarowych, jednak sprawca ominął blokadę, usiłując równocześnie potrącić mundurowych.

Ostatecznie współpraca policjantów ze Świecia, Grudziądza i Tucholi przyniosła oczekiwany efekt. Uciekinier został zatrzymany w Bysławiu (pow. tucholski). W trakcie zatrzymania policjanci zmuszeni byli użyć broni. Sprawcą okazał się 25-letni mieszkaniec powiatu tucholskiego. W chwili zatrzymania był trzeźwy. W wyniku podjętych przez policjantów działań mężczyzna nie odniósł obrażeń. Trafił do policyjnego aresztu. Za rozbój grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych pieniędzy.

Śledztwo nadzorowane prze Prokuraturę Rejonową w Świeciu wyjaśni okoliczności zdarzenia.


Autor: podkom. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska
KPP Świecie
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook