4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Studnia, czy wyrzutnia?

2 min read

Obchodzimy rocznicę, dokładnie tydzień temu, nasz poczciwy krążownik z kamerami odmówił współpracy po tym, jak przednie lewe koło wpadło w wyrwę. Wystarczyła prędkość 5km/h, reszty dopełniła masa pojazdu. Uszkodzony amortyzator wyszedł w komorze silnika. Koszt części i naprawy wyniósł prawie 500 złotych!

Przed chwilą naprawiony już wóz powrócił z rekonesansu, pojechaliśmy dokładnie w to samo miejsce, by przekonać się, czy gospodarz terenu zrobił coś z tym niebezpiecznym miejscem.

Pechowe miejsce usytuowane jest przy ulicy Cegielnianej, tuż obok ciągu garaży, sąsiadujących z osiedlowym kościołem.

Teren bez wątpienia należy do tzw. „Dużej Spółdzielni Mieszkaniowej” z siedzibą przy ulicy Piastowskiej. Fatalne miejsce znajduje się tuż za włazem studzienki wbudowanej w ciąg kostki brukowej, stanowiącej drogę osiedlową. Co ciekawe, studzienka się nie zapadła, a raczej wybrzuszyła, czyżby pod drogą osiedlową rodził się wulkan? A może to jakieś lokalne wyjście z piekła i stąd problem? Wygląda na to, że studzienka tkwi nieruchomo, jak opoka administracji osiedla, a droga wokół właśnie się zapada – czarna rozpacz, albo czarna dziura – niepotrzebne skreślić.

Daliśmy szansę włodarzom tego terenu, nie zgłaszaliśmy faktu licząc na to, że ktoś samoistnie zareaguje, a wiemy, że w tej części osiedla mieszkają niektórzy z pracowników administracji osiedla. Nic takiego jednak nie nastąpiło, znakiem tego, wszyscy mieszkańcy już się do tego miejsca przyzwyczaili, a my jako „obcy” wpadliśmy w pułapkę. Prawdziwy cud!

Nie ma wyjścia – stworzyliśmy dokumentację tego miejsca i oczekujemy kontaktu ze strony administracji Spółdzielni, celem wyrównania naszych strat spowodowanych zniszczeniem zawieszenia w naszym pojeździe.

Zapraszamy do naszego numeru kontaktowego również Pana Prezesa spółdzielni, chętnie wysłuchamy, co ma do powiedzenia w tej sprawie i z przyjemnością opublikujemy wywiad z Jego udziałem.

Galeria zdjęć (klik)

Mariusz R.Fryckowski

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook