29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Sukces "Jenota" w Hagenow! (galeria)

1 min read

945417_380554502055897_945411724_nMamy znakomitych ambasadorów, którzy godnie reprezentują Tucholę, jej tradycje na forach międzynarodowych. Tym razem w tę rolę wcielił się zespół sygnalistów myśliwskich – „Jenot”. Tę grupę znamy dobrze, rejestrowaliśmy jej występy, są niepowtarzalne i właściwie nie dziwi to, że w Hagenow…, ale oddajmy głos kierownikowi zespołu, panu Piotrowi Grzywaczowi.

Zespół sygnalistów myśliwskich „Jenot” z Technikum Leśnego im. Adama Loreta w Tucholi uczestniczył w „XXII Konkursie Sygnalistów Myśliwskich Meklemburgii – Przedmorza” w Hagenow.

W imprezie uczestniczyło prawie 300 trębaczy myśliwskich z Meklemburgii, Brandemburgii, Dolnej Saksonii, Saksonii – Anhalt,  Nadrenii Westfalii, Hamburga, Bawarii, Węgier i Polski. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Amadeusz Żmijewski, Piotr Habułyk, Jagoda Cemka, Damian Kozłowski, Aleksander Ilnicki, Mateusz Kuśmierski, Kacper Tański, Jarosław Szlachcikowski i Piotr Grzywacz – kierownik zespołu.

Zespół z Tucholi otrzymał pamiątkowy dyplom i paterę od Burmistrza miasta Hagenow.  Licznie zgromadzona publiczność występy „Jenota” przyjmowała gromkimi brawami. Podziwiano umiejętności i pasję młodego zespołu.  Oprócz muzycznego spotkania w gronie sygnalistów, uczniowie poznali ważne miejsca i historyczne obiekty: zamek i park na wyspie w Schwerinie, Pałac „Sanssouci” z ogrodami i tarasami w Poczdamie oraz centrum Berlina z centralnym obiektem –symbolem pokoju – Bramą Brandemburską.

 

Wspaniała wiadomość i przepiękne fotografie, pozostaje już jedno – BRAWO! Serdecznie gratulujemy!

(red.)

Źródło: materiały powierzone.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook