12 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Sukces tucholskiej młodzieży na Camerimage 2013!

2 min read

pobraneFilm “Znak” nakręcony przez działające przy tucholskim Zespole Szkół Ogólnokształcącym koło filmowe “Filmomaci” został wyróżniony na gali finałowej programu “Sztuka wyboru – kręcę filmy nie zadymy” odbywającej się w bydgoskim Multikinie w ramach XXI Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage 2013.

Koło filmowe w tucholskim Nowodworku działa od 2010 r. Od samego początku kieruje nim nauczycielka języka polskiego i wiedzy o kulturze, Martyna Olejnik. W tym roku członkinie koła: Patrycja Reszka, Marta Kot i Alicja Rybak wzięły udział w programie “Sztuka wyboru – kręcę filmy, nie zadymy”. Ważnym punktem realizowanego projektu było samodzielne nakręcenie krótkometrażowego filmu o przemocy wśród młodzieży i jej przeciwdziałaniu. Główne role zagrali Krzysztof Jeschke (ofiara) i Kacper Budaj (oprawca). W nagraniach udział wzięły też Martyna Michałek, Olga Winowiecka, Patrycja Szulc, Adam Kijora oraz klasa IA i IIB. Reżyserem i pomysłodawcą filmu była Patrycja Reszka. Operatorem był Pan Tomasz Kotowski, nauczyciel muzyki i plastyki. Organizacją planu zajmowała się Paulina Serowiecka.

Film pt. „Znak” otrzymał statuetkę i wyróżnienie za oryginalność przekazu! Co uczniowie zapamiętali? Na pewno niesamowitym uczuciem było oglądanie nakręconego przez nich filmu w prawdziwym kinie oraz obejrzenie siebie na dużym ekranie! 

To był ich pierwszy raz – ale na pewno nie ostatni!

 

__________________________

(red.)

 

Informację przygotował Zespół Szkół Ogólnokształcących w Tucholi

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook