31 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Świat dwóch kółek. Zapisz się na rajd w Świeciu

2 min read

Zapraszamy na kolejny rajd z cyklu Kujawsko – Pomorskie na Rowery. Tym razem spotkamy się w sobotę 26 sierpnia w Świeciu.

Przygotowaliśmy dla Was niezwykle urokliwą trasę przejazdu.

Startujemy z Ośrodka Wypoczynkowego „DECZNO” jedziemy drogą asfaltową do Sulnówka, następnie skręcamy w lewo i za chwile w prawo do Kozłowa ( ścieżka rowerowa asfaltowa ). Po drodze mijamy Międzygminny Kompleks Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych a także pomnik Fryderyka Chopina.

W Kozłowie przed tamą skręcamy w prawo w kierunku mostu kolejowego z 1852 roku, po drodze mijamy Meteoryt Świecie znaleziony 1850 roku. Jedziemy drogą leśną wzdłuż rzeki Wdy , dojeżdżamy do drogi powiatowej Świecie Drzycim skręcamy w lewo, mijamy most na Wyrwie i jedziemy drogą powiatową w kierunku Drzycimia około kilometra, następnie skręcamy w prawo w drogę szutrową przez Mały Dólsk do Bedlenek. 400 metrów za mostem w Bedlenkach skręcamy w lewo do Leosi drogą szutrową wzdłuż wału kolejowego. W Leosi postój w miejscu poświęconym pamięci Jana Pawła II, który był w Leosi 1956 roku z młodzieżą podczas spływu kajakowego.

Możliwość podziwiania widoków z mostu kolejowego betonowo ceglanego ( 27 metrów ). Wracamy do Bedlenek (3,2km) drogą szutrową po drugiej stronie wału kolejowego. Po lewej stronie mijamy głaz św. Wojciecha ( kamień diabelski ). W Bedlenkach skręcamy w lewo do Skarszewa drogą brukową (2,4 km). W Skarszewie skręcamy w prawo jedziemy drogą asfaltową w kierunku Sulnowa (2km) skręcamy w prawo w kierunku lasu, następnie w lewo 300m drogą leśną.

Wjeżdżamy na teren inwestycyjny Vistula Park II, dojeżdżamy do drogi Sulnowo Sulnówko skręcamy w prawo ścieżką rowerową do Sulnówka. W Sulnówku skręcamy w prawo w kierunku Drzycimia. Po przejechaniu 400 m skręcamy w prawo do Ośrodka Wypoczynkowego„Deczno”.

Trasa liczy 28 km i obrazuje ją mapka

Na mecie na uczestników czekać będą pamiątkowe medale akcji Kujawsko – Pomorskie na rowery oraz mnóstwo całe konkursów z nagrodami i quiz, w którym do wygrania będzie nagroda główna rower.

Na pierwszych 200 zarejestrowanych uczestników czekają bezpłatne pakiety startowe: numer startowy, pamiątkowa koszulka oraz talon na posiłek na mecie.

Na najmłodszych uczestników, dla których będzie to pierwszy rajd rowerowy przygotujemy  pamiątkowe dyplomy. Pamiętajmy przy rejestrowaniu naszych dzieci zaznaczyć, czy to ich pierwszy rajd.

Biuro zawodów na terenie Ośrodka Wypoczynkowego„Deczno” , gdzie będzie można odbierać pakiety,  będzie czynne  w sobotę  26 sierpnia  od 9.30 do 11.00. 

Formularz zapisowy http://zapisy.sts-timing.pl/143/

Przed zarejestrowaniem zapoznaj się z regulaminem.,

Partnerem  rajdu w Świeciu jest WORD Bydgoszcz,realizujący ZADANIA W ZAKRESIE BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM – http://www.word.bydgoszcz.pl/category/strona-glowna/

Pamiętaj bądź bezpieczny na drodze! Noś odblaski!

Dawaj dziecku dobry przykład, zapinaj pasy!


kujawsko-pomorskienarowery.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook