4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

2 min read

dav

Dzisiaj (17.11.2019r.) w parku za Urzędem Miasta w Tucholi miejscowi policjanci, strażacy, służby medyczne oraz przedstawiciele Parafialnej Grupy Pozoracyjnej Wielki Mędromierz przygotowali pokaz współdziałania służb i udzielania pomocy uczestnikom zainicjowanego zdarzenia drogowego. Działania zostały przeprowadzone w ramach Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

dav

Dzisiejszego popołudnia (17.11.2019r.) w parku za Urzędem Miasta w Tucholi odbył się pokaz współdziałania służb i udzielania pierwszej uczestnikom wypadku drogowego, w który wzięli udział m.in. miejscowi stróże prawa. Przygotowane działania upamiętniały Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Wszystkie czynności na miejscu zdarzenia wykonywane przez służby porządkowe i medyczne, omawiane na bieżąco przez lektora Księdza Wojciecha Trapkowskiego. Ten realistycznie przygotowany pokaz zapierał dech przyglądającym się widzom.

Następnie policjanci ruchu drogowego porozmawiali z uczestnikami na temat skutków i następstw zdarzeń drogowych. Przedstawiono najczęściej występujące przyczyny wypadków. Zwrócono szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz omówiono konsekwencje prawne.

Kolejną atrakcją dzisiejszego przedsięwzięcia było zaprezentowanie uczestnikom symulatora dachowania. Poprawnie zapięte pasy bezpieczeństwa, odpowiednio zabezpieczony bagaż, nauka hamowania awaryjnego to elementy mające wpływ na bezpieczeństwo nasze, jak i innych osób podczas zdarzeń drogowych.

Przygotowane działania prewencyjne z pewnością wpłyną na świadomość wszystkich uczestników ruchu i pozwolą uniknąć przykrych zdarzeń na drodze.


Autor: mł. asp. Bartosz Wiese
Publikacja: mł. asp. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook