16 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz był gościem uroczystego apelu z okazji Święta Lotnictwa Polskiego. Obchody rozpoczęły się Mszą Św. w Kościele Garnizonowym w Bydgoszczy. Część oficjalna miała miejsce przed pomnikiem Lotników Ziemi Bydgoskiej poległych na frontach II Wojny Światowej.

Lotnicy świętują w Bydgoszczy.

Podczas uroczystości na bydgoskich Błoniach odczytany został „Apel Pamięci”, poświęcony znanym i nieznanym polskim lotnikom, walczącym o wolność i niepodległość Polski.

Po „Apelu Pamięci”, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz i zaproszeni goście, złożyli wieńce i wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Lotników.

Tu, przed Pomnikiem Lotników Ziemi Bydgoskiej poległych na frontach II wojny światowej, kierujemy nasze myśli w stronę tych, którzy strzegąc polskiego nieba oddali życie– mówił wojewoda, podkreślając jednocześnie, że w roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w sposób szczególny oddajemy hołd „podniebnym rycerzom”.

Chwała polskiego oręża wiele zawdzięcza naszym pilotom służącym na frontach wojen, ale także strzegącym przestrzeni powietrznej w czasie pokoju. Jako istotne części polskich Sił Powietrznych należy wskazać 22. Ośrodek Dowodzenia i Naprowadzania w Bydgoszczy oraz 56. Bazę Lotniczą w Inowrocławiu. Jesteście sprawdzonymi w wielu akcjach jednostkami. Polskie niebo jest dzięki Wam bezpieczne– zaznaczył przedstawiciel rządu w terenie.

Wojewoda złożył życzenia lotnikom, pracownikom obsługi naziemnej i przemysłu lotniczego oraz podziękował za służbę na rzecz państwa i narodu. Niech ta służba przebiega bezpiecznie, przynosi Wam nieustającą satysfakcję, a nas napełnia dumą– mówił.

Święto Lotnictwa Polskiego obchodzone jest na pamiątkę zwycięstwa polskich lotników, Franciszka Żwirko i Stanisława Wigury w zawodach samolotów turystycznych w 1932 roku.


(RED.)

bydgoszcz.uw.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook