29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Święto Pieczonego Ziemniaka 2012

2 min read

Wiejski Dom Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Kęsowie zapraszają na Święto Pieczonego Ziemniaka, które odbędzie się 13.10.2012r. o godzinie 1700.

Ciekawa impreza, wszak tak popularna roślina jest w naszym jadłospisie, bodaj od XVI wieku. Nie do końca znamy dobroczynny wpływ ziemniaka, na organizm człowieka, ale wiemy, że będzie w przyszłości stanowił podstawowy element diety kosmonautów. Okazuje się, że roślina ta, świetnie rośnie w warunkach…”kosmicznych”, nic w tym dziwnego, jej wymagania są bardziej, niż skromne. A swoją drogą…, ciekawe, dlaczego w takim razie, ich cena na bazarach jest tak piekielnie wysoka? Ano tak, podpowiada kolega, każdy chce oszukać każdego, nawet wtedy, gdy przedmiotem jest pospolity „kartofel”. W Kęsowie będą go piec i to prawie bezinteresownie, świetnie, ta roślina kiedyś uratuje świat od głodu, warto ją uszanować.

 

Dlaczego „prawie”? Ważna jest każda złotówka, walczymy o to, aby uratować przepiękny kościół w Jeleńczu (wielokrotnie o tym pisaliśmy). Remont już trwa, pracownicy uwijają się jak w ukropie, aby dotrzymać terminu. Uda im się, mamy zapewnienie, ale ich praca wymaga zapłaty, musimy zachować się fair. Liczy się każda złotówka, Nasza Redakcja wspomoże szczytny cel.

 

Co proponuje nam Kęsowo?

W programie:

  • Konkurs na najlepszą potrawę z ziemniakiem w roli głównej (gotowe potrawy przynosimy w dniu imprezy do WDK, gdzie nastąpi wybór i nagrodzenie naj lepszej potrawy)
  • Konkurs na „ Ludka Ziemniaczanego”
  • Degustacje potraw przyrządzonych z ziemniaków (frytki, placki ziemniaczane, ziemniaki pieczone w ognisku)
  • Konkursy i zabawy dla dzieci
  • Zabawa taneczna przy zespole muzycznym LIVE

Bilet wstępu na zabawę 5 zł (dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony będzie na remont Kopuły Kościoła w Jeleńczu)

Na zwycięzców konkursu kulinarnego i „Ludka z ziemniaka” czekają atrakcyjne nagrody. Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje można uzyskać w WDK lub pod numerem tel. 523344092

(red)

Żródło: http://kesowo.pl

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook