4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Święto Tucholskiego Parku Krajobrazowego

1 min read

Bory Tucholskie, osiem rezerwatów przyrody na terenie dwóch województw, ponad 36 tysięcy hektarów powierzchni – Tucholski Park Krajobrazowy świętuje trzydziestolecie działalności. W tym roku mija także pięć lat od utworzenia Rezerwatu Biosfery Bory Tucholskie. Dwudniowa jubileuszowa konferencja rozpoczęła się dziś (22 października) w Fojutowie, w powiecie tucholskim.

Tucholski Park Krajobrazowy został utworzony w 1985 roku. 86 procent jego powierzchni zajmują lasy. Park leży na terenie Znalezione obrazy dla zapytania tucholski park krajobrazowykujawsko-pomorskich gmin: Cekcyn, Gostycyn, Lubiewo, Śliwice i Tuchola. Symbolem TPK jest zimorodek, ponieważ to właśnie nad Brdą, w granicach parku, ptak ten występuje najczęściej.

Okazją do prezentacji dorobku i dyskusji nad stanem poznania środowiska przyrodniczego Borów Tucholskich, Tucholskiego Parku Krajobrazowego oraz światowego Rezerwatu Biosfery Bory Tucholskie jest konferencja, której organizatorem są TPK i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu przy współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu. Wydarzeniu patronuje marszałek województwa.

Dziś odbywa się sesja wykładowa i posterowa. Jutro (23 października) obrady przeniosą się w teren – uczestnikom zaprezentowane zostaną turystyczne i przyrodnicze walory parku. Także na piątek zaplanowano otwarcie Ośrodka Edukacji Przyrodniczej i Promocji Rezerwatu Biosfery Bory Tucholskie w Pile koło Gostycyna, w powiecie tucholskim. Inwestycja została zrealizowana dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013, w ramach projektu „Terenowy ośrodek edukacji przyrodniczej i promocji Rezerwatu Biosfery Bory Tucholskie w Tucholskim Parku Krajobrazowym”.

 

Program konferencji.

____________________

(red.)

Mat. kujawsko-pomorskie.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook