4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tuchola. Szanowny Panie, Pan będzie łaskaw posprzątać po swoim psie!

2 min read

tokis

Tucholanie kochają puchate zwierzątka, są takie miłe, ciepłe, przyjazne i jakże dobrze robią każdemu na skołatane nerwy. „Ludzie, no ile razy można wdepnąć w psie g…o” – napisał w liście Nasza Czytelniczka, p. Barbara.

Psie odchody są wszędzie, najgorzej jest na i przy skwerach, są jak jeden wielki psi szalet. Właściciele doskonale wiedzą, co robią nie sprzątając po swoich pupilach i mają za nic fakt, że ktoś po chwili wdepnie w to coś, przeniesie  do samochodu, domu itd.

Jest dokładnie tak, jak na prezentowanych fotografiach. Aby oszczędzić przykrego widoku pokazujemy „delikatne ujęcia” psiaka w akcji, który  nie jest winien temu, że ma durnego właściciela. Wiernie kroczy przy jego nodze, a kiedy natura da zew…, cóż, taki teren (np.Park Zamkowy), to wymarzona toaleta w dodatku z klimatyzacją.

Skoro nie możemy zdyscyplinować psów, a tym bardziej ich właścicieli, „…to, po co zakładano w Tucholi monitoring?”. Tak podczas przedostatniej sesji RM mniej, więcej, zabrzmiało pytanie radnego miejskiego, pana Andrzeja Jerosławskiego, który od lat kwestionuje sensowność istnienia monitoringu w naszym miasteczku.

I choć można się ze zdaniem radnego spierać, tak w tej materii, niewątpliwie ma rację. Skoro miejskie rejestratory niczego nie zapisują ( lub zapis tworzony jest w wyznaczonych , nieznanych nam godzinach), to okazuje się, że nasz redakcyjny jest sprawniejszy, tańszy i bardziej wydajny.

Prosimy Pana Burmistrza o stosowną dotację w wysokości np. 50 000 złotych, to w zupełności nam wystarczy! W ramach pakietu przez 365 dni w roku będziemy monitorowali nawet niebo nad miastem w poszukiwaniu kosmicznych bolidów, samolotów z ulotkami wyborczymi, a nawet ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA lub jak kto woli, „Gwiazdora”.

Poważniej, wykroczenie o którym mówimy, zagrożone jest mandatem karnym w wysokości 50 złotych. Tucholscy policjanci są uwrażliwienie na problem, który kolejny raz został podniesiony podczas przedostatniej sesji RM w tucholskim TOK-u. Sprawdziliśmy, funkcjonariusze są bardzo aktywni, na prośbę innego radnego – pana Ireneusza Wesołowskiego, objęto dozorem również pobliskie jezioro – Głęboczek.

Uwaga właściciele psów! Taryfy ulgowej nie będzie, każdy sprząta po swoim psie lub… płaci!


(red. mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook