18 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Szefowie Misji Dyplomatycznych w kujawsko-pomorskim

2 min read

W miniony weekend w województwie kujawsko-pomorskim odbył się 50. Zjazd Ambasadorów Korpusu Dyplomatycznego w Polsce, organizowany przez Protokół Dyplomatyczny Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Tę wizytę łączymy z obchodami stulecia odzyskania Niepodległości– mówił  goszczący ambasadorów w województwie, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Szefowie Misji Dyplomatycznych zwiedzanie kujawsko-pomorskiego rozpoczęli w Bydgoszczy, gdzie mieli okazję zobaczyć m.in. Wyspę Młyńską, katedrę bydgoską oraz odbyć rejs po Brdzie. Ukoronowaniem pierwszego dnia był koncert w Operze Nova.

Kolejny dzień ambasadorowie -niemal w całości- przeznaczyli na zwiedzanie Torunia. Nie mogło się obyć bez wizyty na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Dyplomaci przyglądali się tam pracy naukowców z wydziału chemii. Następnie udali się na toruńską starówkę, gdzie zobaczyli: Ratusz Staromiejski, Dom Kopernika, Zamek Krzyżacki czy Muzeum Piernika. Dzień został zwieńczony wyjazdem do Osady Karbówko w Elgiszewie, gdzie ambasadorzy uczestniczyli w zabawach organizowanych przez zespół folklorystyczny z Kujaw „Młody Toruń”.

W niedziele dyplomaci wyruszyli do Ciechocinka. W jednym z najbardziej popularnych miast uzdrowiskowych w Polsce podziwiali XIX-wieczne tężnie. Następnie udali się do oddalonego o 60 kilometrów skansenu w Kłóbce. Ambasadorowie mieli okazję przenieść się do XVIII-wiecznej polskiej wioski, wejść do pracowni kowala i spróbować tradycyjnej polskiej kuchni.

Ostatnim punktem pobytu naszych gości był Włocławek, gdzie zostali pożegnani przez gospodarza województwa.

Myślę, że nie muszę Państwa przekonywać, że to co Państwo zobaczyli to tylko namiastka naszego województwa. Z niecierpliwością i wielką otwartością czekamy na Państwa powroty i kolejne wizyty w Kujawsko-Pomorskiem. To był dla nas wielki zaszczyt móc Państwa gościć w naszym regionie– mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Była to trzecia wizyta Szefów Misji Dyplomatycznych w naszym województwie. Poprzednim razem kujawsko-pomorskie odwiedzali w 2007 i 2013 roku.


bydgoszcz.uw.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook