12 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Takie rzeczy tylko z mężem” spotkanie w gostycyńskim DKK

1 min read

Po raz pierwszy w gostycyńskim klubie książki omawialiśmy powieść Agaty Przybyłek. W nasze ręce trafiła „Takie rzeczy tylko z mężem”, opowiadająca o Zuzannie.

Wydaje się, że główna bohaterka ma wszystko, co buduje szczęśliwe życie: kochającą rodzinę, stałą pracę, piękny dom, przyjaciół… Jednak pod wpływem trenerki, Matyldy Mak, Zuzanna uświadamia sobie że jej życie małżeńskie odbiega od ideału, a mąż w domu to raczej bywa niż mieszka. Zamiast ciepła domowego ogniska woli biegać po lasach w poszukiwaniu skarbów.

„Świetna komedia małżeńska” bije z okładki napis, przyciągający uwagę czytelnika. Do komedii raczej nie zaliczylibyśmy tej powieści. Poza tym poczucie humoru pisarki odbiega nieco od naszego. Niewątpliwie, jak to bywa również w życiu, najweselsze anegdoty wypływają z ust 4-letniego Marcela, syna Zuzanny. Książka jest natomiast obyczajowa.

Czytelnicy zastanawiali się podczas rozmów, czy naprawdę po 4 latach w małżeństwie trzeba wytoczyć działa ciężkiego kalibru w jego obronie. Z drugiej strony Ludwik był momentami naprawdę odporny na zabiegi naprawcze żony.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 15 marca o godz. 17:00. Omawiać będziemy „Wiolonczelistę z Sarajewa” Stevena Galloway.

Projekt Dyskusyjne Kluby Książki realizowany jest ze środków finansowych Instytutu Książki.


Klaudia Kwasigroch

Moderator DKK

gostycyn.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook