23 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tego dnia „tucholski świat” zdominowały dzieci! Powiatowy Dzień Dziecka, Dzień Rodzicielstwa Zastępczego oraz XIV Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych

1 min read

Sobotnie popołudnie w sąsiedztwie tucholskiego ZAZ-u opanowały dzieci i dorośli. Ci ostatni zadbali o to, aby tym najmłodszym , właśnie ten dzień utkwił w pamięci.

Czy wszystko się udało? Sądząc po minach dzieci,  było fantastycznie. Atrakcje na każdym kroku, aż trudno je policzyć: psie zaprzęgi w akcji, pływające kule, atrakcje przygotowane przez  policjantki i policjantów, kramy z różnościami, zabawy przygotowane przez strażaków i te wyjątkowe – występy na scenie. Absolutnie wszystkie zachwycały, a publiczność? Pięknie reagowała. Oczywiście, TOKiS dyskretnie obserwował osoby z tzw. świecznika. Ich powagę tego dnia strawił nastrój, poddali się i przez chwilę wrócili do przeszłości. W jednym z namiotów natknęliśmy się na Rzecznika Praw Dzieci – pana Marka Michalaka.

Chyba najbardziej zabieganymi okazali się szefowa PCPR – pani Anna Toby i Starosta Tucholski – pan Michał Mróz. Byli wszędzie i świetnie wywiązali się z roli współorganizatorów.

Jednak tego dnia najważniejsze były dzieci. Śmiech gwar, wspólne zabawy, fotografie, przepiękna pogoda, czegóż chcieć więcej? Chyba tylko wspólnej fotografii z psem rasy husky. To marzenie również spełniono.

Co tam słowa, jedna fotografia zastąpi ich tysiąc.

Zapraszamy do naszego kina i galerii. Taki materiał…, tylko u nas!

Powiatowy Dzień Dziecka 2016

 

 

_________________________

(red.)

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook