29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Terapeuci, nauczyciele, pedagodzy, psychologowie, logopedzi, rodzice i opiekunowie spotkali się na konferencji w Tucholi

2 min read

SONY DSC

11 maja w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Tucholi spotkali się specjaliści i rodzice. Tematem konferencji było wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, jako kompleksowej i wielospecjalistycznej pomocy dziecku i jego rodzinie. Przedstawiono metody i formy pracy, praktykowane, w OSW w Tucholi.

Konferencja rozpoczęła się o godzinie 9:00 i trwała do godziny 13-stej. Specjaliści podzielili się doświadczeniami w pracy z dziećmi objętymi WWRD. Zaprezentowano, jak wielopłaszczyznowo podchodzą do terapii dzieci specjaliści.  Pokazano, jak w ujęciu interdyscyplinarnym, z mozołem wypracowywany jest wieloaspektowy system wsparcia rodzin, opiekunów, terapeutów podopiecznych Ośrodka, począwszy od początkowego okresu ich życia.

Podczas konferencji była okazja pozyskania wiedzy na temat metod i form pracy z dziećmi usprawnianymi przez specjalistów, a także można było zobaczyć, jakie postępy czynią dzieci w przestrzeni zaledwie 3 lat, tzn.od chwili rozpoczęcia działalności OSW. Podczas konferencji można było także poznać opinie rodziców o pracy specjalistów.

W konferencji udział wzięli terapeuci „zewnętrzni”, innymi słowy przyjezdni, aby zachować obiektywizm. Bez wątpienia tak dobrany skład osobowy podwyższył rangę tego wyjątkowego spotkania.

Z Sępólna Krajeńskiego przyjechała pani Danuta Daszkiewicz – długoletni praktyk WWRD, psycholog, która mówiła o ujęciu psychologicznym.

O aspektach medycznych mówiła pani Jolanta Lica, również z Sępólna Krajeńskiego – wykwalifikowana rehabilitantka praktykująca z małymi dziećmi.

Przedstawieniem zakresu działań funkcjonowania WWRD z wiązanych z nim statystyk, specyfiki oraz założeń powstałej grupy wsparcia dla rodziców w OSW mówiła pani Monika Bartoszak.

Pierwszą połowę konferencji zakończył cykl filmów i komentarzy. Po przerwie zaprezentowano program artystyczny w wykonaniu dzieci grup przedszkolnych wraz z opiekunkami paniami: Anną Gabrych oraz Darią Baranowską.

Terapią neurologopedyczną –  problemami metod radzenia sobie z brakiem lub zaburzeniami mowy zajęły się panie: Anna Galas z Gniezna oraz Krystyna Krawczyk – Fryckowska z Bysławia.

Prawnymi i socjalnymi aspektami opieki nad dzieckiem i rodziną zajęła się pani Renata Gramowska, a o charakterystyce metod form pracy wykorzystywanych w OSW w kontekście realizowanego od 2014 roku WWRD opowiedziała pani Julia Majnert.

Konferencja zakończyła się podsumowaniem, podziękowaniami oraz wręczeniem zaświadczeń uczestnikom.

TOKiS – PRESS od samego początku jest blisko dzieci, zwłaszcza tych, które potrzebują większego wsparcia. Uznaliśmy, że obecność naszej redakcji jest istotna, czytelnicy mają prawo wiedzieć o tym, jak świetną mamy kadrę i jak doświadczonym zapleczem ona dysponuje. Dzieci, to nasza wspólna sprawa!


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook