25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Termomodernizacja? Marszałek nie przyznał nam nawet grosza…

2 min read

Igloo

Przynajmniej tym razem…

Dziś (8 marca) w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się uroczyste podpisanie kolejnych umów na dofinansowanie projektów termomodernizacji budynków publicznych. Tym razem podpisy pod dokumentami złożyli przedstawiciele Grudziądza oraz gmin Bukowiec (powiat świecki) i Więcbork (powiat sępoleński). Wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego trafi w sumie do 34 gmin i powiatów.

Tym razem środki z RPO kierujemy na kompleksową modernizację energetyczną gmachów służących lokalnym społecznościom. Efekty, na które liczymy, to mniejsze koszty utrzymania budynków oraz czystsze i zdrowsze powietrze dzięki zmniejszeniu emisji szkodliwych pyłów do atmosfery. W naszym RPO jest więcej środków na tego rodzaju działania – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Urząd Marszałkowski rozdysponował wsparcie w ramach jednego z konkursów o dofinansowanie projektów dotyczących kompleksowej modernizacji energetycznej budynków publicznych. Wśród beneficjentów są 34 gminy i powiaty. Najwięcej projektów dotyczy inwestycji w szkołach, ale wsparcie trafi też między innymi na termomodernizację urzędów, instytucji kultury, przychodni, świetlic wiejskich oraz remiz strażackich. Inwestycje dotyczą ocieplenia elewacji, wymiany pokrycia dachowego, okien i drzwi, instalacji energooszczędnego oświetlenia, modernizacji systemów grzewczych oraz instalacji systemów wykorzystujących odnawialne źródeł energii.

**********

Wśród beneficjentów znalazło się Świecie, Sępólno Krajeńskie,  Więcbork, a Powiat Tucholski? Tradycyjnie pokazano nam gest Kozakiewicza i zapewne alternatywę w postaci iglo i białych niedźwiedzi. Takie są efekty zginania karku przez samorządowców powiatu przed włodarzem, który uznaje tylko jeden argument – siły.  Cóż, dla Pana Marszałka cywilizacja, czyli Jego marszałkowskie włości, sięgają najdalej do Świecia z  jednej, a do Sępólna z drugiej strony.


(red.)

kujawsko-pomorskie.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook