25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Terytorialsi trafią do Tucholi?

1 min read

Coś dzieje się w tucholskim starostwie. Owo coś związane jest z obronnością, czyżby to pokłosie utyskiwań TOKiS-a, po druzgocącej tucholskich samorządowców opinii, że my mieszkańcy powiatu w razie konfliktu zbrojnego, jesteśmy skazani na śmierć?

Oczywiście to tylko przypuszczenia, pewność jednak mamy w innym punkcie, bo oto jak z nieba gruchnęła właśnie wieść, że już w najbliższą środę w bliżej nieokreślonym miejscu w Tucholi (Starostwo nie raczyło nas jak zwykle poinformować gdzie i o której godzinie) odbędzie się spotkanie, dotyczące możliwości rozmieszczenia pododdziałów Wojsk Obrony Terytorialnej w mieście Tuchola.Widać wyraźnie, że nowa formacja utworzona przez byłego, złowrogiego ministra obrony Antoniego Macierewicza, może zawitać do Tucholi. Alternatywa dla prawdziwego wojska, stanowić ma odpowiednik amerykańskiej Gwardii Narodowej, czyli pospolite ruszenie po kursach „przetrwania”, otrzyma uzbrojenie i kompetencje. Przerażająca perspektywa, zwłaszcza dla dawnych, przeszkolonych żołnierzy, będących obecnie w stanie spoczynku lub w razie „W”, gotowości.

Gdzie będą rozlokowane i czy w ogóle? Skąd ten pomysł i kto jest jego inicjatorem i wiele innych pytań, oczekują odpowiedzi. Poszukamy ich wspólnie.

Do tematu powrócimy.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook