28 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

TiR-y znowu spokojnie mogą parkować przed „Biedronką”!

2 min read

Na nic ustalenia Rady Miasta, na nic represje policyjne wobec kierowców wielkich tirów, one znowu mogą bezkarnie parkować na targowisku obok tucholskiej „Biedronki”.

Problem znaku drogowego, który zabrania parkowania przed OSiR-em, tuż obok tucholskiego, popularnego marketu nie istnieje,  ponieważ problem leży rozciągnięty na pobliskim trawniku, niczym meduza. Tiry powróciły do parkowania w tym miejscu z prędkością światła i nikt się tym nie przejmuje.

Ciekawa sprawa z tym wyrwanym znakiem. Oględziny drogowej „padliny” przynoszą proste rozwiązanie, oto ta teoria…

Zaledwie kilka dni temu nad Europę zawitał orkan, któremu nadano dźwięczne imię Ksawery. Brzmiało sympatycznie, nawet trochę swojsko, niestety, spowodował potworne spustoszenia, również w Polsce. Dzisiaj już wiadomo, że ta pogodowa prowokacja miała konkretny cel – dręczenie tucholskich drogowców. Żywioł uparł się i zapewne specjalnie przybył do Tucholi i wyrwał wspomniany znak drogowy ku uciesze wszystkich. Policja ma mniej roboty, tiry, które nie mają gdzie zaparkować w naszym pięknym, konserwatywnym do obłędu miasteczku, mogą się wreszcie zatrzymać w atrakcyjnym miejscu, cieszą się także służby drogowe licząc na to, że okoliczni złomiarze cichcem wyniosą leżące żelastwo prosto do skupu i problem rozwiąże się sam, po… tucholsku?

I wszyscy byliby zadowoleni, żeby znowu nie ten „złośliwy TOKiS”, który ponownie  znalazł się w pobliżu w nieodpowiednim miejscu, czasie i zareagował, wykonując pracę za tych, którzy powinni sprawą zająć się tuż po wichurze. A tak przy okazji, jak silnym musiał być Ksawery, że oczyścił z resztek betonu dolną część mocowania znaku, powinny tam być jakieś jego ślady. Prawdziwa anomalia! Nie ma ich, a może nigdy ich nie było, bo komuś nie chciało się konstrukcji zwyczajnie zakotwiczyć jak należy?

Odpowiedzialnym radzimy się pospieszyć, zanim znak zniknie, rura każdemu się przyda, a jutro jest dzień targowy!

_________________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook