25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

To nie ścieżka rowerowa, to droga na tamten świat!

2 min read

O tej sytuacji przestrzegaliśmy władze miasta już kilka lat temu, ścieżka rowerowa biegnąca wzdłuż ulicy Świeckiej w Tucholi, jest niebezpieczna i to pod każdym względem!

Dzisiaj, około godzin 15:30 przy skrzyżowaniu Piastowskiej i Świeckiej doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego w którym ucierpiała młoda rowerzysta. Trwały godziny szczytu, Świecką poruszały się setki aut, jadąc zderzak w zderzak. Kierowcy zachowywali się tak, jakby dostali zbiorowej głupawki, każdy się spieszył, każdy chciał być pierwszym. Nic w tym dziwnego, że na terenie miasta doszło do kilku innych niebezpiecznych zdarzeń, w tym nawet na terenie parkingów tucholskich marketów.

Na miejsce zdarzenia z udziałem rowerzystki przyjechaliśmy na kilka minut przed przybyciem karetki. Samochód, który potrącił pieszą, stał na poboczu (chodniku), przy poszkodowanej zebrał się spory tłumek osób. Nie pozostawały bierne, nie wiemy kto był sprawcą, to ustalą policjanci, ale jedno jest pewne, cała ta nieszczęsna ścieżka rowerowa, która przecina kilka przecznic, aż do pobliskiego kościoła, to kompletne nieporozumienie. W każdym przypadku rowerzyści mają pierwszeństwo i nie biorą pod uwagę tego, że dojeżdżające do skrzyżowań samochody stanowią realne zagrożenie. Kierowcy aut często wymuszają pierwszeństwo, sytuacje niebezpieczne są tam na porządku dziennym. Mnogość znaków drogowych, które umieszczono przy tej ulicy dodatkowo ogłupiają kierowców, zwłaszcza przyjezdnych.

I ta nieszczęsna infrastruktura roślinna, która powoduje, że są odcinki ścieżki, gdzie idiotycznie nasadzone i bezsensownie przycinane krzewy, skutecznie przysłaniają rowerzystę. W efekcie, kierowca dostrzega jednoślad w ostatniej chwili i zawsze jest za późno na reakcję. Nawet zredukowanie prędkości do kilku kilometrów na godzinę, nie uchroni rowerzysty przed wypadkiem.

Jak można tego problemu nie dostrzegać przez tyle lat?

Podobnie jest z pieszymi, zanim przy wspomnianej ulicy powstały tzw. azyle, było tylko niebezpiecznie, teraz jest ultra niebezpiecznie, czego dowodem są zdarzenia, nawet śmiertelne. Ulica jest wąska, skrzyżowania z przecznicami są ciasne, efektem jest to, że większe auta zwyczajnie się nie mieszczą i wjeżdżają  w obręb azylu. Pokrzywione, lub ścięte znaki na wysepkach, to norma.

Do rowerzystki leżącej na chodniku spieszy karetka pogotowia, przy Świeckiej tworzy się potężny zator, nie ma służb, znikąd pomocy, powoli korek się rozładowuje. Co to będzie podczas najbliższych świat? Aż strach się bać.

Według naszych informacji rowerzystka nie doznała poważniejszych obrażeń fizycznych, psychicznie, będzie miała traumę, to pewne, w naszej ocenie, nie zawinili kierujący, a… władze miasta!


(mrf.)

 

TEN WYPADEK, TO ZALEDWIE POCZĄTEK, BĘDZIE JESZCZE GORZEJ!

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook