19 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

To urządzenie cieszy się wzięciem głównie w weekendy – promiler działa, jak należy!

2 min read

Miłośnicy trunków, ale ci odpowiedziani wiedzą już, że tucholska komenda posiada urządzenie,które nie pozostawia złudzeń.To dar od tucholskiego magistratu, policjanci już dawno chcieli mieć to urządzenie siebie. Im pewnie się nie przyda, ale kierowcom z całą pewnością. Promiler jest dostępny i działa, jak marzenie!

Tucholska policja otrzymała samoobsługowy alkomat. Urządzenie znajduje się w recepcji miejscowej komendy.  Alkomat został sfinansowany przez władze samorządu tucholskiego. To kolejny krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu.

Coraz częściej miejscową komendę policji odwiedzają mieszkańcy oraz turyści, którzy chcą sprawdzić swój stan trzeźwości. Liczba tych odwiedzających jest szczególnie duża w niedzielne poranki oraz w wakacyjne weekendy. Dotychczas takie sprawdzenie wykonywali policjanci komórek ruchu drogowego oraz prewencji, co znacznie absorbowało ich czas służby.

Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom obywateli, Komendant Powiatowy Policji w Tucholi, nadkom. Wiesław Gapa podjął starania i rozmowy z przedstawicielami lokalnego samorządu o zakup ogólnodostępnego urządzenia do badania stanu trzeźwości.

Cel został osiągnięty. Urządzenie takie zostało zakupione ze środków finansowych przekazanych przez władze samorządu tucholskiego. Znajduje się ono w recepcji miejscowej komendy, aby każdy kto chce z niego skorzystać miał taką możliwości. Alkomat jest samoobsługowy, a korzystanie z niego jest bezpłatne. Nad urządzeniem znajduje się prosta, a zarazem bardzo czytelna instrukcja obsługi. Wynik badania wyświetla się już po kilku sekundach.

Urządzenie przeznaczone jest szczególnie dla odpowiedzialnych kierowców, którzy będą teraz mogli w każdej chwili zweryfikować swój stan trzeźwości i wsiąść za kierownicę, bez narażania się na odpowiedzialność karną za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

Dodatkowo w urządzeniu wyświetlane są filmy wyjaśniające działanie:

  • „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”, która jest internetową platformą służącą do wymiany informacji mieszkańców z policją. Za jej pomocą można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w danej okolicy. Następnie Policja będzie te sygnały weryfikować. Jeśli informacje się potwierdzą, Policja wprowadzi je wprost na mapę. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwoli na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców.
  • Aplikacji „Moja Komenda”, po wpisaniu nazwy ulicy, aplikacja wskaże nam dzielnicowego, do którego należy ten rejon służbowy. Jednym kliknięciem można skontaktować się z wybranym dzielnicowym bądź też jednostką policji.

Już wkrótce w urządzeniu będą wyświetlane również informacje zawierające wizerunek dzielnicowego, numer kontaktowy, adres e-mail oraz podległy rejon służbowy.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook