25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

TOKiS OSTRZEGA! W NAJBLIŻSZY WEEKEND JEST MOŻLIWE GWAŁTOWNE ZAŁAMANIE POGODY!

2 min read

Uwaga! Prognozy na najbliższy weekend nie są optymistyczne i na wszelki wypadek warto się przygotować już dzisiaj.

Pogoda na weekend 19-20 sierpnia: zapowiada się poważne ochłodzenie, zwłaszcza w niedzielę. Do Polski z zachodu nadchodzi front powietrza polarno-morskiego, który stanowczo obniży temperatury. Możemy również spodziewać się deszczy, chmur i burz. W sobotę będziemy mogli spodziewać się jeszcze wysokich temperatur na południu, jednak nastąpi załamanie pogody.

Deszczowy piątek

Na zachodzie i północy kraju pojawi się duże zachmurzenie, któremu towarzyszyć będą przelotne opady deszczu i burze. Do tych ostatnich dojdzie głównie po południu i wieczorem, a wraz z nimi nadciągnie grad i opady deszczu w granicach od 20 do 40 litrów na metr kwadratowy.

Temperatura maksymalna wyniesie nawet 25 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, 31 stopni Celsjusza w centrum kraju i 33 stopnie Celsjusza na południu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr południowy i południowo-zachodni, który na zachodzie i północy będzie okresami dość silny, a w burzach nawet silny i osiągnie prędkość od 80 do 100 kilometrów na godzinę.

Noc z piątku na sobotę będzie z burzami i deszczem na zachodzie i północy kraju.

Sobota: deszcz i wicher

Umiarkowanemu i dużemu zachmurzeniu będą towarzyszyć przelotne opady deszczu od 20 do 50 litrów na metr kwadratowy. Na zachodzie obędzie się bez burz, ale w pozostałych regionach pojawią się wyładowania z gradem, miejscami gwałtowne.

Termometry wskażą najwyżej od 19 stopni Celsjusza na Kujawach i w Wielkopolsce, przez 26 stopni Celsjusza w centrum kraju do 33 stopni Celsjusza na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr południowy, który okresami okaże się dość silny, a w burzach silny – nawet w granicach od 80 do 100 km/h.

Niedziela: deszcz na Pomorzu

Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie będzie pochmurno z intensywnymi opadami deszczu, nawet do 40 litrów na metr kwadratowy. Prawdopodobnie wystąpią też burze, tam i na Pomorzu. W pozostałych regionach pojawi się zachmurzenie umiarkowane i duże, a także, okresami, słabe opady deszczu do 5 litrów na metr kwadratowy.

Temperatura maksymalna wyniesie od 16 stopni Celsjusza na Podkarpaciu, przez 20 stopni Celsjusza w centrum kraju do 23 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany wiatr zachodni i północno-zachodni, który w burzach będzie silny i osiągnie prędkość nawet do 90 km/h.


Źródło: http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/prognoza,45/weekend-z-gwaltowna-pogoda-burze-z-gradem-i-silny-wiatr,238395,1,0.html

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook