29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

TOKiS – PRESS dziękuje za pomoc

3 min read

Drodzy Państwo, w ciągu ostatniego tygodnia wydarzyło się wiele, od samego początku byliśmy blisko miejsc, gdzie toczyła się nierówna walka ludzi z żywiołem.

Przerwaliśmy wiele urlopów, by relacjonować to, co dzieje się w naszym powiecie, choć nie tylko. W wyniku nawałnicy dostało się i nam. Żywioł uszkodził nam dwa pojazdy, po dobie od kataklizmu, zakończyły się nam zapasy energii i zdecydowaliśmy, że na dwa dni redakcja zostanie ewakuowana w bezpieczne miejsce. Problemy z łącznością internetową (zniszczone maszty) uniemożliwiały nam aktualizację portalu, pozostał portal społecznościowy Facebook i nasza w nim bliźniacza strona, gdzie pojawiały się bieżące komunikaty. Było ich wiele i dotyczyły zaopatrzenia w wodę, prąd i paliwo.

Pozostawaliśmy w stałym kontakcie z szefami niektórych gmin oraz Powiatowym Centrum Kryzysowym w Tucholi, które stanowiło dla nas główne źródło informacji. Jednak, by mieć pewność, docieraliśmy do poszkodowanych osób i miejsc, gdzie przetoczyła się nawałnica.

Jednak…, wszelkie nasze starania spaliłyby na panewce, gdyby nie nasi wspaniali korespondenci – wolontariusze, (mamy ich sporo, w tej chwili 32 osoby) wszyscy stanęli na wysokości zadania, rozumiejąc specyfikę sytuacji.

Właśnie tym osobom chciałbym podziękować w sposób szczególny, bez Waszej pracy nie byłoby ponad 50 artykułów poświęconych ludzkim tragediom, a wszystko to w ciągu zaledwie tygodnia. Setki zdjęć i godziny nagrań filmowych dopełniły ogromu wykonanej pracy. Nie było limitów czasu pracy, działaliśmy do wycieńczenia.  Żadne inne medium regionalne nie było tak aktywne, jak nasze. Nie dość tego, powstały aż trzy filmy, które ilustrowały ogrom zniszczeń i relacjonowały sprawy bieżące. Dziękuję kolegom ze studia TOKiS – PRESS TV, warto było zainwestować.

Dziękuję za czas, który poświęcili nam lokalni włodarze, a którzy pomimo ogromu obowiązków, odnajdywali dla nas kilka chwil. To ważne, dzięki tej postawie informacje, które  można było odnaleźć w naszym portalu trafiały do tysięcy osób w sposób pośredni (znajomi osób odciętych od świata) i bezpośredni.

Dziękuję również firmie „ARKO” za utrzymanie w gotowości naszych pojazdów, pomimo uszkodzeń, których doznały w wyniku wichury. Są w doskonałym stanie, gotowe do dalszej pracy.

Dziękuje także za setki informacji, których dostarczaliście nam Wy Drodzy Czytelnicy poprzez pocztę, portal społecznościowy FB i w rozmowach bezpośrednich. Dzięki takim działaniom łatwiej było zainteresować właściwe służby tym, aby trafiały w newralgiczne miejsca.

Dzisiaj w powiecie trwa wielkie sprzątanie, potrzeb innego rodzaju przybywa, ale nie zapominamy o tych, którzy nie mają dachu nad głową, o tych, którzy mają problemy z zaopatrzeniem w wodę i prąd, TOKiS ciągle jest w ruchu i chętnie wsłuchuje się we wszystkie głosy.

We wtorek, tzn. jutro pojawimy się w gminie Lubiewo, ambitnie zakładamy, że dotrzemy do najmniejszych ośrodków, gdzie ludzie oczekują wsparcia.

Na zakończenie  w sposób szczególny dziękuję naszej wspaniałej Firmie Internetowej M-Networks, która zadbała o bezpieczeństwo naszych danych i niezawodność naszych łączy, co powoduje, że każdego dnia i o każdej porze, docieramy z sygnałem do domów Polaków kochających Bory Tucholskie, a którzy rozsiani są po całym świecie.

Działamy dalej…


(mrf.)

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook