13 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

TOKiS – PRESS o Poranku Hubertowskim (film, galeria fotografii)

2 min read

Przepięknie zorganizowane spotkanie wykładowców, uczniów i adeptów leśnictwa, którzy dopiero wstąpili w zacne progi tucholskiej „szkoły leśnej”, znanej w nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Technikum Leśne im. Adama Loreta, to wyjątkowa szkoła i nie ma w tym stwierdzeniu odrobiny przesady. Absolwenci tej szkoły, to świetnie wykwalifikowana kadra, która bez większych trudności znajduje zatrudnienie w leśnictwie, choć nie tylko. Ci, którzy zgłębili arkana tego niezwykłego zawodu, a może i pasji, wspinają się po kolejnych szczeblach kariery, kończąc studia i wiążąc się z przyrodą na zawsze.

Młodzi ludzie, którzy tłumnie przybyli na Poranek Hubertowski dopiero zaczynają swoją przygodę z leśnictwem, a szkoła wychodząc im naprzeciw, przygotowała wyjątkową niespodziankę.

Młodzież poznała wiele możliwości kształtowania swoich talentów, otrzymała wiele informacji, które oferuje technikum. Prezentacji poszczególnych kół dokonali ich starsze koleżanki i koledzy. Na scenie pojawili się sokolnicy z pupilami, kynolodzy, preparatorzy, hejnaliści. O ile  mamy mieszane uczucia, kiedy obcujemy na wystawch, otoczeni „martwymi” zwierzętami, które się „preparuje”, innych zapewne to zainteresuje, zwłaszcza, że jak opowiadali prelegenci, do tych celów wykorzystuje się zwierzęta, które zginęły w wypadkach, te umiejętności to specjalność poszukiwana na całym świecie. Jeżeli w  ten sposób można propagować i chronić przyrodę, wspieramy te zainteresowania, choć szkoda tych wyjątkowych zwierzaków, które prócz tego, że czują jak każdy z nas są… piękne.

Spore wrażenie na zebranych zrobili nasi hejnaliści z grupy „Jenot”, nie ukrywajmy tego, to droga od sukcesu, do sukcesu, dzięki znanemu pedagogowi i pasjonatowi panu prof. Piotrowi Grzywaczowi.

Podczas prezentacji zespół przepięknie odegrał również autorski utwór swojego kierownika, właśnie nim kończy się nasz film, który przygotowaliśmy dla naszych czytelników i widzów. W spotkaniu udział wzięli: opiekun szkolnego koła sokolników „Raróg” pan  profesor Mariusz Nowogrodzki, opiekun szkolnego koła kynologicznego pan prof. Karol Lis, oraz świetnie przygotowani do prelekcji uczniowie technikum.

Pozdrawiamy wszystkich leśników i zapraszamy do naszego kina!

Cudowne stworzątko:)

 

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook