4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

TOKiS – PRESS PATROL: Kolejne zdarzenie przy Nowodworskiego w Tucholi (aktualizacja)

2 min read

To przejście dla pieszych cieszy się wyjątkowo złą sławą, ostatnio ma w tym miejscu sporo zdarzeń. To oczywiste skutki tego, o czym mówiliśmy, zanim wybudowano podobne miejsca. O czym mowa? Oczywiste, o idiotycznych, nikomu nie służących „wysepkach” na jezdni, gdzie minąć się mogą bezpiecznie ewentualnie… rowerzyści.

Z jaką prędkością pędził wczoraj pojazd, który taranował wszystko na swojej drodze? Będzie to słodka tajemnica policji, do chwili, gdy opublikuje materiał z tego zdarzenia. My ograniczymy się do skutków. Przepraszamy za słabą jakość zdjęć, nastąpiła awaria jednego z aparatów fotograficznych w naszym aucie.

Aktualizacja

W ciągu 20 minut od zgłoszenia zdarzenia drogowego tucholscy policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę podejrzanego o spowodowanie kolizji drogowej. 20-latek kierując samochodem renault przejechał przez wysepkę dla pieszych, uszkodził dwa znaki drogowe i zbiegł z miejsca zdarzenia. Prawdopodobnie zachowanie mężczyzny spowodowane było tym, że miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Kierowca renault stanie wkrótce przed sądem, gdzie odpowie za popełnione czyny.

W nocy z soboty na niedzielę (12/13.04) tucholscy policjanci zostali powiadomieni o tym, że jakiś samochód jadąc ulicą Nowodworskiego w mieście, przejechał przez wysepkę dla pieszych i uszkodził znajdujące się na niej dwa znaki drogowe. Wysłani na miejsce funkcjonariusze bardzo szybko ustalili dane mężczyzny podejrzanego o spowodowanie kolizji. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec powiatu chojnickiego. Nie minęło 20 minut od zdarzenia jak policjanci na sąsiedniej ulicy zatrzymali 20-latka. W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany, miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. 20-latek nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Oświadczył, że jakiś czas temu dokument zgubił. Zatrzymany  trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj (13.04) złożył wyjaśnienia i usłyszał zarzuty. Mężczyznę czeka rozprawa w sądzie, gdzie odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji drogowej i jazdę bez dokumentów.

___________________

(T-PP)

Aktualizacja mat. policyjne – tuchola.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook