14 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

TOKiS – PRESS TV. Kwadrans z Burmistrzem odc.1 – Obniżenie opłat za śmieci.

2 min read

Nowa ustawa, którą w całości poświęcono nowym mechanizmom pozbywania się śmieci przyniosła spore zamieszanie i nowe stawki. To kolejny szalony pomysł rządu z którym musieli sobie poradzić lokalni samorządowcy i… mieszkańcy gminy. Nie było łatwo, to prawda, na pewnych elementach nowej ustawy, nie pozostawiliśmy przysłowiowej suchej nitki.

Minęło trochę czasu i system powoli zaczyna działać. Czy oznacza to,że jest aż tak dobry? Absolutnie nie, przyzwyczajamy się i adaptujemy do nowego prawa, dzieje się dokładnie to, co zaplanował rząd. Trochę nam szkoda miejscowych władz, że w tak brutalny sposób wrzucono je na głęboką wodę i bez koła ratunkowego. Jednak te sytuację dokładnie przeanalizowały i doprowadziły do tego, że nawet w podobnym „kotle” można odnaleźć dobre strony złej ustawy. Skoro mowa o dobrej stronie, to wiązać się wszystko musi z pieniędzmi. Nie inaczej.

Pan Burmistrz Tucholi spełnił swoją obietnicę, która ogłoszona została kilka miesięcy temu, podczas jednej z sesji Rady Miasta. Nowy rachunek za śmieci i to już w najbliższym czasie, obniżony zostanie o konkretną kwotę. Gratulacje dla wszystkich, którzy na ten maleńki sukcesik ciężko zapracowali. Teraz wszystko w rękach radnych, którzy podczas najbliższej sesji… tj. w piątek 24 stycznia 2014 roku zagłosują „za”, lub „przeciw”.

W dzisiejszym odcinku „Kwadransa z Burmistrzem” usłyszymy kluczowe odpowiedzi na pytania w tej ważnej, (choć nie tylko) sprawie.

ZAPRASZAMY!

___________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook