12 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

TOKiS w Kęsowie. Żłobek jak z bajki

2 min read

Czwartek upłynął nam pod kątem wizyty w gm. Kęsowo. To jedna z tych gmin,do której TOKiS jedzie jak do spa, bo stamtąd zawsze przywozimy dobre wiadomości. Tym razem jest ich cała seria i co najlepsze, nie ma to niczego wspólnego z „kiełbasą wyborczą”, bo tam jest tak zawsze.

Widok na fontannę, którą uszkodzili wandale, a których już ustalono.

W centrum Kęsowa stoi piękny dworek, na przemian, widział lepsze i gorsze dni, teraz jest w okresie przejściowym, odkąd zlikwidowano Straż Gminną. Kierowcy się cieszą, bo są bezkarni, nam ubyło tematów, a wójtowi kasy. Jenak z tym ostatnim nie tat tak źle, skoro inwestycje mnożną się jak odsetki na kontach permanentnych dłużników, do których ta gmina na szczęście należy.

Skoro ma się tak piękny obiekt, grzechem jest go nie wykorzystać. Radni usiedli, pomyśleli i jest tego efekt, powstanie Klub Dziecięcy „Bajkowa Kraina” dla 15-ciorga dzieci do 3 lat.

Poznajmy szczegóły tej kapitalnej inwestycji.

Gmina Kęsowo w ramach resortowego programu instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 konkurs „Maluch+ 2018” otrzyma dofinansowanie w wysokości 237 135,00 złotych na utworzenie Klubu Dziecięcego „Bajkowa Kraina” dla 15 dzieci do 3 lat. Dofinansowanie pochodzi z dotacji celowej Wojewody i z Funduszu Pracy ( 80%). Całkowity koszt robót budowlanych to 298 135,00 złotych. Klubik ma powstać w Kęsowie przy ulicy Głównej 19, w pomieszczeniach po byłej straży gminnej. Planowany termin utworzenia w/w klubu dziecięcego to wrzesień 2018 rok. Ponadto otrzymamy 6 000,00 złotych dotacji celowej od Wojewody i z Funduszu Pracy na funkcjonowanie klubu dziecięcego od września do grudnia 2018 roku.

I tak to się robi…


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook