31 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

TORUŃ. Premiera w Horzycy: „Cyber Cyrano”

1 min read
W najbliższą sobotę (17 stycznia) w toruńskim Teatrze im. Wilama Horzycy polska prapremiera „Cyber Cyrana” Istvána Tasnádiego w reżyserii Uli Kijak. Sztuka  jest inspirowana prawdziwą historią, balansuje na granicy teatru i internetowego czatu, pokazując jak cienka jest granica  między rzeczywistością realną a wirtualną.
 
Nie ma Cię w internecie? Nie istniejesz. Przynajmniej w świecie nastolatków, którym rządzą portale społecznościowe typu Facebook czy Twitter będące wyznacznikami popularności, a nawet egzystencji. Jesteś gruba? Jesteś pryszczaty? A może po prostu nikt cię nie lubi? W internecie nie ma to znaczenia, bo w sieci wszyscy są atrakcyjni i lubiani. O ile jednak nicki czy konta na Facebooku mogą być fałszywe, o tyle emocje są jak najbardziej autentyczne.

Doskonale o tym wie trójka nastolatków: Zsuzsi, Mate i Heni. Żyją oni, podobnie jak ich rówieśnicy, w dwóch równoległych światach: realnym i wirtualnym. Jednak w internecie – jak w realu – miłość, przyjaźń, potrzeba akceptacji i zaufanie są wystawiane na takie same, jeśli nie cięższe próby, ponieważ możliwości kłamstwa i manipulacji jest o wiele więcej. To, w jaki sposób skończy się zabawa naszych bohaterów w sieci, zaburzy ich świat, i to nie tylko ten wirtualny

W spektaklu zobaczymy: Aleksandrę Bednarz, Matyldę Podfilipską, Julię Sobiesiak, Łukasza Ignasińskiego i Macieja Raniszewskiego.
_______________________
(red.)
kujawsko-pomorskie.pl
Fot. TOKiS – PRESS
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook