4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

TORUŃ. Wydarzenie kulturalne: Jazz Od Nowa Festival

1 min read

Od  środy do soboty (21-24 lutego) w toruńskim klubie Od Nowa odbędzie się 18. edycja Jazz Od Nowa Festiwal. Podczas czterech jazzowych wieczorów wystąpią muzycy z Polski, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwecji i Kuby. Jedną z gwiazd imprezy będzie pianista Adam Makowicz.  Wydarzenie wspiera samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

Jako pierwsza na scenie Od Nowy w środę (21 lutego) wystąpi toruńsko-bydgosko-poznańska grupa Innercity Ensanble z towarzyszeniem brytyjskiego saksofonisty Ray’a Dickaty’ego. Następnie na słuchaczy czekać będzie jazzowo-rockowa uczta w wykonaniu między innymi gitarzysty Marka Napiórkowskiego. W czwartek (22 lutego) wystąpią Jacek Pelc Band oraz grupa PGR & Friends. W piątek (23 lutego) zaprezentują się dwa tria: Aga Derlak Trio i Vandermark • Tokar • Kugel. Na zakończenie w sobotę (24 lutego) oprócz Makowicza wystąpi nowoorleański trębacz Terence Blanchard z zespołem The E-Collective.

 

Festiwal od początku odznacza się przemyślaną i konsekwentną formułą łączącą w swoim repertuarze jazzową klasykę z nowymi nurtami tej muzyki. Organizatorzy imprezy skomponowali repertuar, aby sprostać gustom miłośników jazzu, jak również zainteresować jazzową atmosferą młodych melomanów.

 

Więcej informacji na stronie www.jazz.umk.pl.


(red.)

kujawsko-pomorskie.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook