15 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Toruń. Wystawa rękodzieła z udziałem ŚDS z TUCHOLI

1 min read

We wtorek (1 grudnia) w Urzędzie Marszałkowskim odbył się przedświąteczny kiermasz rękodzieła osób niepełnosprawnych. W kiermaszu udział wzięli podopieczni ŚDS z Tucholi. (przeczytaj też)

Prezentowane i sprzedawane w budynkach Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu wyjątkowe ozdoby świąteczne przygotowały osoby niepełnosprawne podczas zajęć warsztatów terapii zajęciowej, w domach pomocy i samopomocy społecznej, ośrodkach szkolno-wychowawczych oraz zakładach aktywności zawodowej.

– Nasze wystawy od lat promują twórczość osób niepełnosprawnych. Dokonując zakupów podczas kiermaszu nie tylko pięknie udekorujemy dom, ale także wspieramy ich rehabilitację – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

To już 18. edycja połączonej z kiermaszem wystawy rękodzieła artystycznego osób niepełnosprawnych „My też potrafimy”, podczas której można było obejrzeć i kupić kartki świąteczne, bombki, stroiki, drzewka, figurki i wiele innych ozdób. W ich przygotowaniu uczestniczyło w sumie ponad 150 osób niepełnosprawnych i ich opiekunów z 39 placówek z całego regionu (lista placówek). Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na rehabilitację osób niepełnosprawnych.

___________________

(red.)

MAT. kujawsko-pomorskie.pl

fot. Mikołaj Kuras
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook