31 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Transporty wojskowe w Tucholi

2 min read

Ciągle się przemieszczają, wczoraj, tuż przed południem kolejna kolumna składająca się z 12 pojazdów wojskowych pokonała ulice:  Cegielnianą, Nowodworskiego, Główną w drodze do…

W listopadzie w Polsce i krajach bałtyckich odbędą się największe manewry sił szybkiego reagowania NATO – informuje „Rzeczpospolita”. W ćwiczeniach „Steadfast Jazz 2013” udział weźmie kilka tysięcy żołnierzy z państw członkowskich NATO. Działania sił lądowych zostaną przeprowadzone w Polsce, na poligonie w Drawsku – Pomorskim (największy poligon w Europie, chętnie wykorzystywany przez państwa członkowskie NATO z jednego powodu – kosztów, a tutaj jest tanio). Ponadto w krajach nadbałtyckich na Litwie, Łotwie i w Estonii.

Zostanie przeprowadzona seria 17 ćwiczeń, w których weźmie udział m.in. ponad 40 samolotów, a także 15 okrętów. Scenariusze ćwiczeń są dopracowywane. Ich szczegóły zna tylko dowództwo operacyjne. Na razie nie są one ujawniane.

W ćwiczeniach tych, jak wynika z decyzji ministra obrony narodowej Tomasza Siemoniaka, weźmie udział do 3 tys. naszych żołnierzy, ok. 300 pojazdów, ok. 30 samolotów oraz ok. 10 okrętów.

We wrześniu własne manewry wojskowe przeprowadzi w pobliżu Polski i krajów nadbałtyckich Rosja i Białoruś.

_________________________________

Wydaje się, że do manewrów zostało jeszcze sporo czasu, ale to dość złudna informacja. Nasze wojsko musi trenować, aby bez większych przeszkód móc wykonać poprawnie wszystkie zadania postawione przez NATO. Inaczej…, żołnierz musi ćwiczyć i być w gotowości. Manewry tuż przy granicach państwowych? Wojny wybuchały ze znacznie błahszych powodów.

 

(mrf)

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook