24 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Trwa budowa nowego przedszkola w Gostycynie

2 min read

Dzięki rządowej  pomocy dla gminy Gostycyn, od kwietnia trwa  budowa Przedszkola Publicznego w Gostycynie. Pierwszym krokiem był zakup w 2017 r. materiałów budowlanych na kwotę 792 293,80 zł. W dniu 6 kwietnia br. wójt Ireneusz Kucharski odebrał z rąk  Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego kolejną promesę finansową na prace budowlane w wysokości 4 500 000,00 zł.

Łączna powierzchnia zabudowy budynku wyniesie 1610,00 m2,
a powierzchnia użytkowa 1431,21 m2. Budynek Przedszkola będzie posiadał 6 oddziałów przedszkolnych składających się z sal przedszkolnych, pełnego węzła sanitarnego i pomieszczeń magazynu podręcznego. Obiekt będzie również dostosowany do ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3.

Dodatkowo w budynku przedszkola będą także pomieszczenia służące do obsługi obiektu tj. pomieszczenia biurowe, szatnie odzieży wierzchniej dla dzieci, pomieszczenia socjalne dla pracowników obiektu, pomieszczenia gospodarcze oraz rozdzielnia posiłków.

W związku z tym, że liczba dzieci regularnie wzrasta zaplanowano 6 oddziałów średnio po 25 dzieci na każdy oddział. Łącznie planuje się przyjąć 149 dzieci.

Posiłki dostarczane będą w całości z kuchni zlokalizowanej w budynku Szkoły Podstawowej w Gostycynie.

Budynek będzie ogrzewany z istniejącej kotłowni przy pomocy nowego przyłącza cieplnego.

Obiekt będzie nowoczesny i innowacyjny, wyposażony w różne technologie mające na celu zminimalizowanie zużycia energii w trakcie eksploatacji. Na dachu zostanie zamontowana instalacja fotowoltaiczna o mocy 23 kW, która będzie stanowiła źródło energii elektrycznej wykorzystywanej na własne potrzeby budynku.

Ponadto w obrębie budynku zostanie utworzony nowoczesny plac zabaw. Przy Przedszkolu powstanie nowy parking dla rodziców.

Obecnie wykonawca prowadzi prace związane z budową stropu, wcześniej wykonane zostały roboty przygotowawcze, wylano  ławy, wykonano fundamenty i ściany budynku, izolację przeciwwilgociową fundamentów.  Należy podkreślić, że prace  postępują zgodnie z ustalonym harmonogramem.


gostycyn.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook