29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Trzy miesiące aresztu za posiadanie znacznej ilości narkotyków

1 min read

Tucholscy kryminalni zatrzymali 24 – letnią mieszkankę gminy Gostycyn w związku z posiadaniem przez nią znacznej ilości narkotyków. W jej mieszkaniu policjanci znaleźli amfetaminę. Z zabezpieczonych substancji można by zrobić prawie dwieście porcji narkotyków. Teraz na rozprawę sądową poczeka w areszcie.

Do zatrzymania doszło w związku z wcześniejszymi ustaleniami tucholskich stróżów prawa. Z ich informacji wynikało, że jedna z mieszkanek gminy Gostycyn może być zamieszana w przestępczość narkotykową. Funkcjonariusze wytypowali miejsce zamieszkania podejrzewanej.

W środę (23.08.2017) przystąpili do realizacji. Pojechali pod ustalony adres. W mieszkaniu podczas przeszukania znaleźli prawie 200 g białego proszku. Wstępne badania zabezpieczonej substancji wykazały, że jest to amfetamina.

Do wyjaśnienia sprawy zostały zatrzymane dwie osoby zamieszkujące posesję, na której zostały znalezione zakazane substancje. Wczoraj (24.08) 23-latek po czynnościach został zwolniony, a 24-letnia kobieta została doprowadzona przez tucholskich śledczych do prokuratury. Tam oskarżyciel przedstawił jej zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd przychylił się do wniosku policjantów o tymczasowe aresztowanie zatrzymanej. W areszcie może spędzić nawet trzy miesiące, a za przestępstwo, o które jest podejrzana grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.


KPP Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook