19 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tuchola. Dobry, „parkingowy” pomysł radnego Jerosławskiego

2 min read

Radny miejski pan Andrzej Jerosławski znany jest z tego, że budzi emocje, jednak tym razem są one jak najbardziej pozytywne bo…

… podczas jednej z minionych sesji wielkiej rady złożył bardzo ciekawą propozycję, która ucieszy zwłaszcza kierowców, którzy pomstują na brak parkingów w Tucholi. Studzimy emocje, na razie nowego parkingu nie będzie, ale jest pomysł, aby usprawnić dojazd do jednego z ich.

Propozycja radnego brzmi: przy ul. Garbary na odcinku niespełna 20-metrowym należy wprowadzić ruch dwukierunkowy, aby umożliwić wjazd na parking. O co chodzi?

garb

Spróbujmy wyjaśnić szczegóły. Całość pomysłu skupia się wokół dwóch miejskich ulic: Garbary i ks. Kreffta. Przy Garbary istnieje zupełnie spory parking dla samochodów, dojazd do niego odbywa się wyłącznie od ulicy Kolejowej.  Kto tam dotrze jest… uratowany. Swoi wiedzą, przyjezdni mają problem, ponieważ, kiedy do tego miejsca dotrą właśnie od ulicy ks. Kreffta, mogą pomarzyć o tym, aby wjechać na wspomniany parking, chyba że… złamią przepisy. Co im pozostaje? Strata czasu na dotarcie do parkingu jadąc:  Garbary do łuku Nowodworskiego / Świeckiej, następnie do Dworcowej, Kolejowej, wreszcie Garbary.

garb2

Po co tracić czas, kiedy można dokonać prostej zmiany w ruchu, od ks. Kreffta do parkingu ( w prawo) jest zaledwie 20 metrów. Wystarczy dokonać korekty, poprzez właściwe oznakowanie.

Efekt? Wniosek przesłano do komisji d/s Oznakowania Dróg przy Staroście Tucholskim z prośbą o merytoryczną ocenę zaproponowanego rozwiązania.

___________________

(red.)

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook