4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

TUCHOLA. Jaki gospodarz, takie gospodarstwo? „KOCOBOŁY”, czyli sprawy zniszczonego znaku drogowego ciąg dalszy

2 min read

Zniszczony znak drogowy przy ulicy przy LOP w Tucholi to drobiazg, który można szybko i tanio naprawić, niestety, sprawa jest bardziej skomplikowana, niż wszystkim się wydawało.

O sprawie informowaliśmy w tekście  Jaki gospodarz, takie gospodarstwo? Jest ona wyjątkowo żenującą i doprawdy zaangażowanie TOKiS-a w tę idiotyczną sprawę jest kompletnie niepotrzebne, jednak okazuje się, że konieczne. Znak zniszczono wiele dni temu, ktoś go wygiął i złamał. Znak leżał obok chodnika i nikt się nim nie interesował, później my ustawiliśmy go w widocznym miejscu, aby przyciągał uwagę – bezskutecznie. Nas zainteresowało skąd ta znieczulica zarówno wśród lokalnych radnych, mieszkańców mieszkających tuż obok feralnego miejsca, służb i lokalnych władz. Wyjaśnienie może być tylko jedno, nikt  nie interesuje się stanem oznakowania tucholskich ulic, tak naprawdę, to tylko czubek góry lodowej, bo problemów z miejską infrastrukturą jest znacznie więcej, wliczając w to również skandaliczny stan nawierzchni prawie wszystkich miejskich ulic.

Wykazaliśmy sporo cierpliwości, monitorując losy nieszczęsnego znaku aż do wczoraj,  wreszcie poprosiliśmy o pomoc policję. Policjantka, która patrolowała miasto bardzo szybko zareagowała, w efekcie znak… zniknął. Można domniemywać, że odpowiedzialni wreszcie zainteresowali się sprawą. Kto? Władze miasta? Opatrzność?  Odnieśliśmy połowiczny sukces, bo do tej chwili naprawionego znaku w dalszym ciągu nie ustawiono, z czego skrzętnie korzystają kierowcy,  parkując swoje pojazdy wbrew przepisom, praktycznie „na zebrze”. To wariant optymistyczny, ponieważ drugi, pesymistyczny, zakłada, że znak być może ktoś sobie przywłaszczył.

Do tej chwili nie mamy żadnych informacji o dalszym ciągu tej pozornie błahej sprawy. Powrócimy do niej, choć być może w innym kontekście.

I na zakończenie…, pytanie do naszych Szanownych Czytelników. Kto odpowie na pytanie, co oznacza zwrot – „KOCOBOŁY” ? Odpowiedzi prosimy kierować na nasz reakcyjny adres – tokistuchola@gmail.com , najlepszą nagrodzimy książką.

____________________

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook