15 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tuchola. Kapituła dokonała jednomyślnego wyboru. Głos zabrał radny Jerosławski

1 min read

Podczas wczorajszej, 25 Sesji Rady Miejskiej Tucholi, podjęto uchwałę w sprawie nadania Pani Marii Ollick tytułu Honorowego Obywatela Gminy Tuchola.


– Zgodnie z § 5 pkt 2 uchwały Nr XIII/107/03 z dnia 19 września 2003 r. wnioskodawcami przyznania tytułu są mieszkańcy Gminy Tuchola w liczbie 107 osób. Wniosek został rozpatrzony przez Kapitułę 3 listopada i uzyskał jednomyślną, pozytywną opinię. Przed skierowaniem wniosku do rozpatrzenia przez Radę Miejską uzyskałem zgodę od Pani Marii Ollick na nadanie jej tego tytułu. Wnoszę zatem o podjęcie przez Radę Miejską w Tucholi uchwały w proponowanym brzmieniu – mówi Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski.


Pani Maria Ollick jest prezesem Borowiackiego Towarzystwa Kultury w Tucholi. Zajmuje się propagowaniem kultury Borów Tucholskich. Jest autorką wielu publikacji na temat naszego regionu. Organizuje również warsztaty dla uczniów, inscenizacje historyczne, wystawy oraz sympozja. Więcej o działalności Marii Ollick wkrótce…
Uroczyste nadanie tytułu Honorowego Obywatela Gminy Tuchola nastąpi na kolejnej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się 16 grudnia 2016 r.

______________

(red.)

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook