29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tuchola: Świąteczne karpie w zawrotnych cenach

1 min read

Święta już za trzy tygodnie, a te bez tradycyjnego karpia są niemożliwe? Kupno karpia w Tucholi będzie sporym wydatkiem, ceny już teraz są mocno „przesadzone”, niestety, na naszym rynku mamy monopolistę, który dyktuje ceny.

Dobra ryba musi kosztować, ale karp z pewnością taką nie jest, niemniej tradycja wymusza spore ubytki w portfelu. Żywa ryba  jest tańsza, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 16 złotych za kilogram. Dla tych bardziej wrażliwych, którzy nie lubią świąt rozpoczynać od tłuczka, jeszcze gorsza wiadomość – kilogram filetów z karpia, to wydatek około 22 złotych i więcej! W marketach będzie oczywiście taniej, ale zachowajmy czujność, mając przed oczyma sceny ubiegłoroczne, kiedy w jednej z popularnych sieci o karpie pobito się. Ponownie zachowajmy czujność i sprawdzajmy, czy karp pochodzi z renomowanych źródeł, czy też przywleczono go z dalekich Chin. Te omijajmy z daleka, nikt nie wie czym są karmione i czym grozi ich spożycie.

Najlepiej i najkorzystniej cenowo jest dokonanie zakupu ryb już teraz, zamrożenie ich nie stanowi już problemu, a zaoszczędzimy parę groszy. W tym roku, jak prognozują specjaliści od marketingu, Polacy przeznaczą na święta kwoty rzędu 1250 złotych. To swoisty rekord? Nie, to kwestia windowanych cen. Nie dajmy się ogłupić świątecznym reklamom, a przed zakupem czegokolwiek ,przemyślmy wszystko raz jeszcze.

____________________

(red.)

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook