15 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tuchola. Minister zwiedził wyremontowany Oddział Chirurgiczny tucholskiego szpitala

1 min read

Czy specjalista od dróg ma jakieś blade pojęcie o funkcjonowaniu placówek leczniczych? Z pewnością nie, no, może z wyjątkiem oceny estetyki pomieszczeń. Sekretarz stanu, pan minister Paweł Olszewski odwiedził dzisiaj (14-09) świeżo uruchomiony Oddział Chirurgiczny miejscowego szpitala.

Nie było uroczystego przecinania wstęgi, nie było orkiestry Lasów Państwowych , była zwyczajna wizyta, choć z pewnością nie robocza. Po oddziale  oprowadzał ministra prezes spółki Szpital Tucholski- pan Jarosław Katulski – kolega partyjny ministra.

Było miło i uprzejmie, choć nie zabrakło wątku  z czasów, w których wytknięto poprzednim władzom powiatowym dalekie od zbieżnego stanowisko  w ustaleniach z władzami spółki. Głównym hamulcowym były potworne długi, które odziedziczyły dwie ostatnie ekipy samorządowe, po poprzednikach. Nie ukrywajmy tego, mamy piękny, choć bardzo kosztowny szpital, a będzie jeszcze drożej z chwilą, gdy obecni posłowie majstrować będą w piramidzie finansowej p/n – ZUS. Jeżeli PO spełni (to wątpliwe) kolejną obietnicę bez pokrycia, to składki zdrowotne  zamieniane będą na kolejną wirtualną figurę słowną, kompletnie pozbawioną   cienia zdrowego rozsądku. Czyżby PO przygotowało kolejny dekret z adnotacją wprowadzić w życie od dzisiaj?

__________________

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook