4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tuchola. Nowy konkurs na dzierżawę pól biwakowych w Gołąbku i Woziwodzie rozwiązany?

1 min read

Formalnie konkurs się odbył, a przystąpił do niego kolejny przedsiębiorca. Starym wzorem i ten pochodzi z Bydgoszczy, ale to dopiero połowa sukcesu… powiatu.

Ostateczna decyzja potencjalnego zwycięzcy konkursu, ponownie uzależniona będzie od bardzo kontrowersyjnej umowy, którą przygotował powiat. Pisaliśmy już o tym w materiale – Starostwo straciło dzierżawcę pól biwakowych w Woziwodzie i Gołąbku!

Zwłaszcza jeden z punktów umowy budzi więcej, niż zdziwienie. Dlaczego umowa jest tak rygorystyczna i godzi w kwestie tajemnicy biznesowej – ujawnienie dochodów przedsiębiorcy, co jest jego i tylko jego sprawą? Czy ma to coś wspólnego z poprzednimi dzierżawcami, którzy zalegali powiatowi z zapłatą? I wreszcie, dlaczego w tej sprawie decydujący głos ma marszałek województwa?

Pytania można mnożyć w nieskończoność, ale jedno w tej sprawie jest pewne, bez kompromisu wszystkich zainteresowanych stron, pola biwakowe leżące w gestii tucholskiego starostwa, zamiast przynosić zyski, generować będą straty. Dlaczego? Bez gospodarza będą niszczały, a potencjalni turyści (w domyśle kajakarze) i tak z nich skorzystają i to za darmo!

Komu się to opłaci?


______________________

(mrf.)

Do tej chwili nie ma żadnych informacji, jakie losy czekają pole biwakowe w słynnym, Świcie.

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook