16 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tuchola: Ocena trofeów łowieckich (relacja +15)

1 min read

Polowania, to podobno sport, choć niektórzy twierdzą, że to najlepszy sposób do eliminacji…, właśnie, kto dał nam prawo do tego, aby poprawiać naturę? Tak, czy inaczej za wszystkim stoi nauka, tradycja i… broń, stroną przegraną są zwierzęta i wybrane przez preparatorów ich części ciała, które stają się… makabrycznymi trofeami.

Trudno tak bardzo znienawidzonym w Polsce ekologom powstrzymać się od emocji, widząc na wielkich stołach, przykrych zielonym suknem trofea łowieckie – czaszki, żuchwy i poroża. Jest ich całe mnóstwo, a po chwili już wiadomo, zabito setki  zwierząt. Podobno w łowiectwie obowiązuje regulamin, dość rygorystyczny. Kto go złamie, naraża się na konsekwencje. Przerażająco wygląda waga podwieszona w centralnym miejscu sali. To właśnie tutaj dokonuje się ważenia tego, co pozostało po pięknych danielach i jeleniach.

Przyjemnym elementem był występ hejnalistów. Technikum Leśne w Tucholi, jedna z najlepszych szkół o tym profilu w Polsce, znana w Europie i w świecie – bywamy tutaj bardzo rzadko i wyłącznie na zaproszenie.

_____________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook