24 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tuchola – „piękne miasteczko” pachnące… gnojowicą? Znamy sprawców!

2 min read

No i wszystko się wyjaśniło, znamy już sprawców „totalnego zasmrodzenia” miasta i okolic. Tucholskie Przedsiębiorstwo Komunalne, a ściślej oczyszczalnia ścieków nie miała najmniejszej awarii, działa bez przeszkód!

Musimy skrzętnie posypać głowę popiołem, ale jednocześnie cieszymy się z tego, że nie ma najmniejszego zagrożenia ze strony jednego z kluczowych zakładów, bez którego miasto nie może funkcjonować. Do naszej redakcji dotarła informacja od Pani Prezes PK, która bardzo rzeczowo wyjaśnia całą sprawę.

Fakty są zaskakujące i trudno zrozumieć, że w XXI wieku na obrzeżach miasta pokutują techniki uprawy ziemi rodem z PRL-u. Odpowiedzialnymi za potworny smród okazują się być „rolnicy”, którzy właśnie wczoraj „umilili” mieszkańcom miasta i okolic wtorkowe popołudnie. Wsie postawiły nas do „pionu”, jak w czasach literackich „Chłopów” Reymonta?

Pani Prezes PK napisała:

Uprzejmie informuję, że w dniu 25 sierpnia 2015 r. na Oczyszczalni Ścieków nie miała miejsca żadna awaria.
Pozyskaliśmy informację, że  w dniu wczorajszym okoliczni rolnicy wywozili gnojowicę i obornik na pola okalające nasze miasto m. in. od strony Bladowa, Kiełpina, Wysokiej Wsi.
Kierunek wiatrów w  godzinach  15 –  22 : z południowego  poprzez południowy zachód do zachodniego.

Pozdrawiam
Przedsiębiorstwo Komunalne w Tucholi, sp. z o.o.

Pozdrawiamy i dziękujemy za szybką reakcję i pomoc w wyjaśnieniu tej sprawy.

Teraz należy zastanowić się nad tym, czy naiwnością będzie ustalenie sprawców zamieszania i czy podlegają oni jakimś rygorom prawnym i czy powinni zostać pociągnięci do jakiejś odpowiedzialności. Zapewne tę sprawę wyjaśni nam Pani Rzecznik tucholskich policjantów.

Pozostaje już tylko jedna strona całej tej śmierdzącej sprawy, kwestia mieszkańców Osiedla Leśnego w Tucholi, którzy jak wspomina o tym w jednej ze swoich interpelacji radny, pan  Andrzej Pruszak,  od dłuższego czasu przeżywają istną gehennę. Kto im uprzykrza życie i to regularnie, skoro tucholska oczyszczalnia funkcjonuje prawidłowo?

Osobnym problemem jest ulica Mickiewicza, której mieszkańcy również skarżą się na unoszący się fetor, choć w tym przypadku sprawca został przez nich ustalony.

Do sprawy wkrótce powrócimy.

_______________________

(mrf.)

Fot. kadr z filmu Pieniądze to nie wszystko w reżyserii Juliusza Machulskiego

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook